arxh.gif (1643 bytes)

1o ΕΠΑΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ - ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΩΝ

ΠΡΟΣΟΧΗ

ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ 1o ΕΠΑΛ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 20 ΜΕΧΡΙ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ & ΑΠΟ 3 ΕΩΣ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. Για περισσότερες πληροφορίες: 1ο ΕΠΑΛ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Κηφισού & Αμισού 2, Ν. Ιωνία Τηλ : 210-2779984)

Για την εγγραφή είναι απαραίτητο πρόσφατο ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ ή φωτοτυπία ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ του μαθητή.

Οι μαθητές που είναι ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ πρέπει να προσκομίζουν ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ μεταφρασμένο από το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ.

Α)  ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΑΡΧΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ του ΕΠΑΛ

1. Πρωτότυπο απολυτήριο Γυμνασίου.

2. Πρόσφατο πιστοποιητικό γεννήσεως ή φωτοτυπία ταυτότητας του μαθητή.

3. Δύο (2) πρόσφατες φωτογραφίες του μαθητή.

4. Συμπλήρωση αίτησης-δήλωσης για την επιλογή ΚΥΚΛΟΥ για την Α΄ τάξη από τον κηδεμόνα

( δίνεται έντυπη αίτηση-δήλωση από το σχολείο).

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ή ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΞΗ

α. Μαθητές της Α΄ τάξης ΕΠΑΛ που προήχθησαν στην επόμενη τάξη ή απορρίφθηκαν.

β. Μαθητές της Β΄ τάξης ΕΠΑΛ που προήχθησαν στην επόμενη τάξη ή απορρίφθηκαν.

1. Συμπλήρωση αίτησης - δήλωσης για την επιλογή ΚΥΚΛΟΥ για την Α΄ τάξη ΕΠΑΛ, ή ΤΟΜΕΑ  για τη Β΄ τάξη  ΕΠΑΛ, ή ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ του ΤΟΜΕΑ για τη Γ΄ τάξη ΤΕΕ, από τον κηδεμόνα ( δίνεται έντυπη αίτηση-δήλωση από το σχολείο).

2. Πρόσφατο πιστοποιητικό γεννήσεως ή φωτοτυπία ταυτότητας του μαθητή (αν δεν έχει δοθεί το προηγούμενο σχολικό έτος).

Β)  ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ 1ο ΕΠΑΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1.      Υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής από το 1ο ΕΠΑΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (γραφείο δ/ντή).

2.      Υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής από το άλλο σχολείο.

3.      Πρόσφατο πιστοποιητικό γεννήσεως ή φωτοτυπία ταυτότητας του μαθητή.

4.      Συμπλήρωση αίτησης-δήλωσης (δίνεται έντυπη αίτηση-δήλωση από το σχολείο).

5.      Δύο (2) πρόσφατες φωτογραφίες του μαθητή.

ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΕΠΑΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

1.  Υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής από το άλλο σχολείο.

2.  Υπηρεσιακό σημείωμα μετεγγραφής από το 1ο ΕΠΑΛ-ΤΕΕ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (γραφείο δ/ντή).

arxh.gif (1643 bytes)