Ένα συνεργατικό ταξίδι ξεκινά….

Με την καινούργια χρονιά ξεκινά για το νηπιαγωγείο μας ένα μαγικό ταξίδι στον κόσμο της γνώσης, της δημιουργίας, της φιλίας, της συνεργασίας και της επαφής με τις νέες τεχνολογίες. Μαζί με άλλα 8 νηπιαγωγεία θα γνωριστούμε και θα συνεργαστούμε με βασικό σκοπό να κάνουμε γνωστό σε όλους τον τίτλο της δράσης του προγράμματος του e-twinnning : ” Εγώ κι εσύ μαζί… είμαστε μοναδικοί.”

Τα παιδιά πρέπει να παρουσιάσουν το σχολείο τους, να περιγράψουν την τάξη τους και να εκφράσουν τα συναισθήματά τους γι’ αυτό που ζουν κάθε μέρα στο νηπιαγωγείο.

Κατόπιν, ζωγράφισαν την τάξη και το σχολείο καθώς και έβγαλαν φωτογραφίες τον χώρο.Στο τέλος, σκάναραν τις ζωγραφιές στον υπολογιστή του σχολείου και ηχογράφησαν τις φωνές τους εξηγώντας στα άλλα παιδιά πώς είναι το σχολείο τους.