ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΣΚΥΡΟΥ

    Επισκοπικός κατάλογος (υπό σύνταξη).

Παντελεήμων Φωστίνης 24 Δεκεμβρίου 1922-7 Σεπτεμβρίου 1943 Από Πρεσβύτερος Σχολάζων 1888-1962
Ανανίας Μάνος 5 Μαρτίου 1944-16 Νοεμβρίου 1957 Από Πρεσβύτερος Κοίμηση 1882-1957
Χρυσόστομος Ζέρβας 26 Νοεμβρίου 1957-11 Ιουλίου 1968 Από Πρεσβύτερος Κοίμηση 1898-1968
         
         

Αναθεώρηση: Τρίτη, 18 Μαΐου 2021.