Συντάχθηκε απο τον/την ΚΕΣΥΠ Αιγίου    Κυριακή, 17 Φεβρουάριος 2013 01:49
To ΚΕΣΥΠ Αιγίου

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου απευθύνεται:

Σε μαθητές/τριες · Σε υποψήφιους για τα Πανεπιστήμια, τα ΤΕΙ, το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, αλλά και για κάθε άλλη σχολή κατάρτισης και επιμόρφωσης · Σε γονείς · Σε καθηγητές που εφαρμόζουν τον ΣΕΠ στα σχολεία τους · Σε κάθε νέο και νέα

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου προσφέρει:

Συμβουλευτική στήριξη στους μαθητές προκειμένου να πάρουν τις καλύτερες αποφάσεις για το μέλλον τους · Πληροφόρηση σχετικά με τις σπουδές, τα επαγγέλματα και την αγορά εργασίας · Στήριξη των καθηγητών που εφαρμόζουν τον ΣΕΠ στα σχολεία

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου οργανώνει:

Ενημερωτικές συγκεντρώσεις για γονείς και μαθητές σε θέματα σχετικά με τις σπουδές και τα επαγγέλματα · Επιμορφωτικά σεμινάρια και ημερίδες για τους καθηγητές που εφαρμόζουν τον ΣΕΠ

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου συνεργάζεται:

Με την τοπική αυτοδιοίκηση · Με κοινωνικούς, εκπαιδευτικούς και επαγγελματικούς φορείς της περιοχής · Με τον ΕΟΠΠΕΠ και τον τομέα ΣΕΠ το Υπουργείου Παιδείας

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου είναι δίπλα σου...!

Η επιλογή επαγγέλματος είναι από τις πιο σημαντικές αποφάσεις της ζωής σου. Τώρα είναι η ώρα να προετοιμαστείς για το σχεδιασμό της σταδιοδρομία σου και να αποφασίσεις με υπευθυνότητα για τις εκπαιδευτικές & επαγγελματικές επιλογές σου.

Το ΚΕΣΥΠ Αιγίου είναι δίπλα σου...!

Σ’ αυτή σου την προσπάθεια το ΚΕΣΥΠ Αιγίου σου προσφέρει ουσιαστική βοήθεια και στήριξη!

Για να πάρεις σωστές αποφάσεις για το μέλλον σου μάθε εδώ όσα χρειάζεσαι!

Τελευταία Ενημέρωση ( Τρίτη, 11 Ιούλιος 2017 09:43 )