Σε αυτό το άρθρο θα δούμε πως μπορούμε να μετατρέψουμε ακέραιους αριθμούς από το δεκαδικό σύστημα στο δυαδικό σύστημα που καταλαβαίνουν οι υπολογιστές και πώς μετράμε τα στοιχεία στον ψηφιακό κόσμο
Άλλος ένας ιστότοπος WordPress
Σε αυτό το άρθρο θα δούμε πως μπορούμε να μετατρέψουμε ακέραιους αριθμούς από το δεκαδικό σύστημα στο δυαδικό σύστημα που καταλαβαίνουν οι υπολογιστές και πώς μετράμε τα στοιχεία στον ψηφιακό κόσμο
Πολύ ενδιαφέρον άρθρο!
Ευχαριστώ πολύ
Τα παιδιά ενθουσιάζονται στο τέλος με το παιχνίδι όσο και αν μπορεί να φαίνεται παράξενο
Πολύ ενδιαφέρον Μαρία. Πολύ δεν ξέρουν ότι χωρίς Μαθηματικά δεν θα υπήρχαν οι υπολογιστές.
Μπράβο στο σενάριο που διάλεξες.
Ευχαριστώ πολύ
Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται!!