Λίγα στοιχεία για μένα...

MikeΈχω αποφοιτήσει από το Μαθηματικό Τμήμα της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών (1989-1994). Από το 1990 έως το 1993, ήμουν υπότροφος του Κοινωφελούς Ιδρύματος «Αλέξανδρος Ωνάσης».

Μετά το πέρας της στρατιωτικής μου θητείας (1994-1996), δούλεψα σε φροντιστήρια για τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου.

Από το 1999 έως το 2003 εργάστηκα σαν ωρομίσθιος και σαν αναπληρωτής καθηγητής Πληροφορικής στο 1ο και 2ο ΤΕΕ Σαλαμίνας.

Το έτος 2004 διορίστηκα, σαν αναπληρωτής καθηγητής Μαθηματικών, στο Γυμνάσιο Καλαβρύτων και το 2005 διορίστηκα, σα μόνιμος καθηγητής Μαθηματικών, στο Γυμνάσιο Καράτουλα Ηλείας. Το έτος 2006 πήρα οργανική θέση στο 1ο Γυμνάσιο Σαλαμίνας, όπου εργάζομαι μέχρι σήμερα.

Το 2008 πέρασα επιτυχώς τις εξετάσεις για την πιστοποίηση Β’ επιπέδου, στο πλαίσιο της Πράξης «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στη χρήση και αξιοποίηση των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ) στην εκπαιδευτική διδακτική διαδικασία».

Είμαι αυτοδίδαχτος Μουσικός (τραγούδι, πλήκτρα, κιθάρα), ερασιτέχνης Γεωμέτρης και εραστής της Πληροφορικής.

Τελευταία, ασχολούμαι με την κατασκευή ιστοσελίδων σε Wordpress, Joomla, Drupal, Magento & Adobe Muse.