Είσοδος
Επισκέπτες
Έχουμε 1 επισκέπτης συνδεδεμένους![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/0.png)
![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/2.png)
![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/6.png)
![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/0.png)
![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/5.png)
![Vinaora Visitors Counter 2.0 mod_vvisit_counter](http://users.sch.gr/mstefanak/modules/mod_vvisit_counter/images/digit_counter/default/0.png)
![]() | Today | 4 |
![]() | Yesterday | 0 |
![]() | This week | 4 |
![]() | Last week | 5 |
![]() | This month | 9 |
![]() | Last month | 31 |
![]() | All days | 26050 |
Your IP: : 10.2.5.13
Mozilla 5.0,
Today: Αύγουστος 15, 2024
ΕΦΝΗ, Powered by Joomla!
Επιμορφωτική ημερίδα για το Πρόγραμμα Σπουδών της Α΄ Λυκείου |
ΕΝΩΣΗ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Ε.Φ.Ν.Η, Ηράκλειο 13-12-11 ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ Η Ένωση Φιλολόγων Νομού Ηρακλείου (ΕΦΝΗ) σε συνεργασία με την ΕΛΜΕ Νομού Ηρακλείου και με τη χορηγία του Ξενοδοχείου ΛΑΤΩ, οργανώνει και προσκαλεί όλους τους φιλολόγους του Νομού Ηρακλείου σε επιμορφωτική ημερίδα για το Πρόγραμμα Σπουδών της Α΄ Λυκείου. Εισηγητές της εκδήλωσης θα είναι οι κ. κ.: Ιωάννης Καζάζης, καθηγητής Κλασικής Φιλολογίας του Α.Π.Θ., τέως Διευθυντής του Κέντρου Ελληνικής Γλώσσας και σύμβουλος στο Υπουργείο Παιδείας, και Δημήτρης Κουτσογιάννης, επίκουρος καθηγητής Εφαρμοσμένης Γλωσσολογίας του Α.Π.Θ. Και οι δύο ομιλητές είναι από τους συντάκτες του Προγράμματος Σπουδών του Νέου Λυκείου. Η ημερίδα θα λάβει χώρα στις 17 Δεκεμβρίου, ημέρα Σάββατο και ώρα 9.00 έως 14.00 στο αμφιθέατρο του 3ου ΓΕΛ Ηρακλείου. Το πρόγραμμα θα έχει περίπου ως εξής: 09-11.00: Εισήγηση του κ. Καζάζη για το μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών της Α΄Λυκείου 11.00-11.30: Ερωτήσεις- Συζήτηση 11.30-13.30: Εισήγηση του κ. Κουτσογιάννη για το μάθημα της Νέας Ελληνικής Γλώσσας της Α΄Λυκείου 13.30-14.00: Ερωτήσεις- Συζήτηση |