Επιμορφωτική συνάντηση εκπαιδευτικών Πληροφορικής Λευκάδας την Τετάρτη 10/5/2017

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 10/5/2017 στο εργαστήριο Πληροφορικής του 1ου Γυμνασίου Λευκάδας στις 12:00΄ ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Ιονίων Νήσων θα πραγματοποιήσει επιμορφωτική συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς Πληροφορικής των σχολείων της Α’θμιας και Β΄θμιας Εκπ/σης Λευκάδας.

Σκοπός της συνάντησης θα είναι η ενημέρωση των εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ19-20 σχετικά με την αξιολόγηση των μαθημάτων της Πληροφορικής στις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις καθώς και η παρουσίαση της μεθόδου STEM, μέσω της εκπαιδευτικής Ρομποτικής.

Η παρουσία όλων των εκπαιδευτικών Πληροφορικής κρίνεται απαραίτητη. Παρακαλούνται οι Διευθυντές/-ντριες των Σχολικών Μονάδων να ενημερώσουν και να διευκολύνουν τους συναδέλφους αναδιαμορφώνοντας το ωρολόγιο πρόγραμμα της ημέρας -όπου κρίνεται αναγκαίο- ώστε να μπορέσουν να συμμετάσχουν στην επιμορφωτική συνάντηση.

Ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Ιονίων Νήσων

Γεράσιμος Πολυμέρης