Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ΧΙΟΥ
Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Χίου

Ο Διευθυντής, οι καθηγητές & οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Χίου σας εύχονται
Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένο το 2008!!!

Καλωσορίσατε στην ιστοσελίδα του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Χίου!
Εδώ μπορείτε δείτε κάποιες αντιπροσωπευτικές εικόνες του σχολείου μας, να ενημερωθείτε για τον τρόπο λειτουργίας του, για τα μαθήματα και τα Εργαστήρια, για τις ποικίλες δραστηριότητες και τη συμμετοχή των μαθητών σε προγράμματα Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών. Επίσης, μπορείτε να διαβάσετε όλα τα τεύχη της Σχολικής μας Εφημερίδας «Τα νέα του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Χίου», που ξεκίνησε να εκδίδεται το σχολικό έτος 2006-07.
Περιμένουμε τις εντυπώσεις και τα σχόλιά σας. Επίσης, είμαστε ανοικτοί σε κάθε μορφή επικοινωνίας και ανταλλαγής εμπειριών, απόψεων και προβληματισμών.

Το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Χίου ιδρύθηκε το 2003, σήμερα φοιτούν 35 μαθητές, χωρισμένοι σε επτά τμήματα. Στεγάζεται σε τμήμα του ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ Χίου.

Μετά την πρόσληψη προσωπικού στο ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ, το σχολείο αντιμετωπίζει σοβαρότατο πρόβλημα, καθώς περιορίζεται συνεχώς σε μικρότερο τμήμα του κτιρίου.