Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές Η ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας.

Η ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας.

Το σχολείο μας την Τετάρτη 23-1-2013, πραγματοποίησε ημερήσια εκδρομή στο χωριό του Γαλησσά. Οι εκπαιδευτικοί και τα παιδιά συγκεντρώθηκαν στην αφετηρία του ΚΤΕΛ, στο λιμάνι της Ερμούπολης, στις 8:15 και η αναχώρηση έγινε 8:30. Φτάσαμε στο Γαλησσά περίπου στις 9:00 και μετά τις απαραίτητες οδηγίες των υπευθύνων και του Διευθυντή προς τα παιδιά, τα παιδιά επέλεξαν άλλα να παίξουν ποδόσφαιρο, άλλα βόλλεϋ, ενώ κάποια προτίμησαν να περπατήσουν κατά μήκος της παραλίας, ή να ανέβουν μέχρι το παρεκκλήσι της Αγίας Πακού (Αγίας Υπακοής) και να θαυμάσουν τη θέα της παραλίας του Αρμεού και του απέραντου γαλάζιου του Αιγαίου.

Στις 12:00 συγκεντρωθήκαμε στο σημείο συνάντησης που είχε οριστεί και αναχωρήσαμε με τα λεοφωρία για την Ερμούπολη.

Παραλία Αρμεού

Αγία Πακού