Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Εκπαιδευτικό υλικό Φιλόλογοι
Εκπαιδευτικό Υλικό Φιλολόγων
1   Link   3ο Γυμνάσιο Τούμπας Θεσσαλονίκης / 3rd secοndary schοοl οf Tοumpa, Thessalοniki, Greece
Το ηλεκτρονικό φιλολογικό περιοδικό του 3ου Γυμνασίου Τούμπας Θεσσαλονίκης, βήμα λόγου και χώρος παρουσίασης εργασιών στα φιλολογικά μαθήματα κααθώς και συνάντησης μαθητών και καθηγητών. Φροντισμένο ιστολόγιο, φέρει τη σφραγίδα της φιλολόγου Κατερίνας Προκοπίου και διακρίθηκε στον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό eLearning awards 2009
2   Link   abagοre
Ιστολόγιο φιλολόγου με υλικό δημιουργημένο στο πλαίσιο της επιμόρφωσης Β΄Επιπέδου
3   Link   alalmanak
Ιστολόγιο φιλολόγου με διδακτικό υλικό για φιλολογικά μαθήματα
4   Link   alex
Ιστολόγιο φιλολόγου εκπαιδευτικού με διδακτικές παρεμβάσεις στο πλαίσιο της επιμόρφωσης Β΄ Επιπέδου
5   Link   e-filοlοgοs
Ιστολόγιο της Δήμητρας Αδαμίδου με πολλές αναρτήσεις για θέματα φιλολογικού ενδιαφέροντος και σύνδεσης των ΤΠΕ με τη διδασκαλία
6   Link   etriada
Ιστολόγιο της φιλολόγου Τριάδας Εμμανουηλίδου, καθηγήτριας του 3ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου
7   Link   giοuliblοg, το ιστολόγιο της έκθεσης
Σημαντικό ιστολόγιο φιλολόγου με πολλές αναρτήσεις για το μάθημα της Έκθεσης
8   Link   ISTο-MATHIMATA
Ιστολόγιο φιλολόγου εκπαιδευτικού με πολλές διδακτικές παρεμβάσεις στο πλαίσιο της επιμόρφωσης Β΄ Επιπέδου
9   Link   KATERINA
Ιστολόγιο της φιλολόγου Κατερίνας Προκοπίου,
10   Link   kkalafatiss blοg
Το ενδιαφέρον ιστολόγιο του φιλολόγου Κωνσταντίνου Καλαφάτη. Ενημερωνόταν μέχρι πρόσφατα πολύ συχνά και περιέχει ήδη αρκετές εκατοντάδες αναρτήσεις για θέματα φιλογικά και μη καθώς και θέματα ΤΠΕ και επιμόρφωσης.
11   Link   KΣΕ του 4ου (ΠΕ02)
Επιμόρφωση φιλολόγων β επιπέδου
12   Link   lebet
13   Link   LUDUS LITERARIUS
Τέχνες & γράμματα, κοινωνικοπολιτικά, φιλοσοφία, εκπαιδευτικό υλικό για μαθητές, επετειακά. Δραστήριο ιστολόγιο του Γιώργου Κωδωνάκη από τη Μυτιλήνη
14   Link   lοgοs
Ιστολόγιο φιλολόγου εκπαιδευτικού για τη χρήση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση
15   Link   margiakοus blοg
Ενδιαφέρον ιστολόγιο με διδακτικό υλικό φιλολογικών μαθημάτων. Ξεχωρίζουν το φωτογραφικό υλικό για το μινωϊκό πολιτισμό καθώς και η ανάγνωσή του μέσα από την ποίηση του Οδυσσέα Ελύτη.
16   Link   Pοrtο Buffalο
Ιστολόγιο φιλολογικού ενδιαφέροντος με πολλές και ενδιαφέρουσες προτάσεις διδασκαλίας
17   Link   r3ms place
ιστολόγιο φιλολόγου
18   Link   Sententia Literata
Ιστολόγιο φιλολόγου που απασχολείται στην ιδιωτική εκπαίδευση και δημιούργησε το blog με την επιδίωξη να γίνει μια ψηφιακή τάξη για τους μαθητές και ταυτόχρονα ένας χώρος ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων γύρω από τις κλασικές σπουδές και την εκπαίδευση, για τους συναδέλφους αλλά και όλους τους ενδιαφερόμενους. Πολύ υλικό καθώς και σύνδεσμοι σ ενδιαφέροντες προορισμούς φιλολογικού (και όχι μόνο) ενδιαφέροντος.
19   Link   spetsiοtοu blοg - Δάσκαλε ... τον ήρωά μου!
Δραστήριο ιστολόγιο για θέματα εκπαίδευσης και όχι μόνο?
20   Link   Terra Cοmputerata
Η TerraComputerata, μακρινή πιθανότατα συγγενής της γνωστής σε όλους μας TerraIncognita είναι, λένε ορισμένοι, ένα από τα ειδικά εφέ που χρησιμοποιήθηκαν από τον σκηνοθέτη Ridley Scott ή τον ζωγράφο H. R. Giger, για το πρώτο Alien. Άλλοι πάλι παίρνουν όρκο ότι πρόκειται για έναν από τους πιο αποτελεσματικούς ιούς του διαδικτύου, που έχει δημιουργήσει τεράστια προβλήματα στη Norton και την McAfee? άλλοι κόβουν το κεφάλι τους ότι το όνομα απαντάται για πρώτη φορά στον συγγραφέα Jonathan Swift (Gulliver?s Travels), ή ότι, απλά, πρόκειται για ένα από τα αναρίθμητα μικρο-έθνη, που τον τελευταίο καιρό κάνουν όλο και πιο συχνά την εμφάνισή τους στο ίντερνετ και στα μυαλά των ανθρώπων. Μερικοί τέλος ισχυρίζονται ότι πρόκειται για πραγματικό πρόσωπο, και, μεταξύ άλλων, συντηρεί ως webslave το www.netschoolbook.gr. Μια κατηγορία μόνη της...
<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 Επόμενο > Τέλος >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL