Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικά Λύκεια
Επαγγελματικά Λύκεια
1   Link   1ο Επαγγελματικό Λύκειο Άνω Λιοσίων
Χώρος διαλόγου των εκπαιδευτικών του 1ου ΕΠΑ.Λ Άνω Λιοσίων και όσων προβληματίζονται για τα θέματα της παιδείας.
2   Link   1ο Επαγγελματικό Λύκειο Ηρακλείου
Ιστολόγιο του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Ηρακλείου Κρήτης με πολλές αναρτήσεις και τακτική ενημέρωση
3   Link   3ο Επαγγελματικό Λύκειο Βόλου
Φροντισμένο ιστολόγιο του 3ου ΕΠΑ.Λ Βόλου
4   Link   3ο Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Βέροιας
Το ιστολόγιο δημιουργήθηκε  από καθηγητές 3ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Βέροιας,  στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος  Επαγγελματικό Λογισμικό στην ΤΕΕ  (Επιμόρφωση και Εφαρμογή) με   θέμα   ?Εκπαιδευτική Αξιοποίηση του Διαδικτύου?, με σκοπό την ενεργό συμμετ
5   Link   ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ - 1ου ΕΠΑΛ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
Ιστολόγιο Σχολικής Βιβλιοθήκης 1ου ΕΠΑ.Λ Γιαννιτσών
6   Link   ΕΠΑ.Λ. - ΤΕΕ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ
Το blog δημιουργήθηκε με αφορμή το μαθητικό διαγωνισμό kseblogare . Ο Μάκης, η Ζωή, ο Κώστας, η Αθηνά, ο Χρήστος και ο Θωμάς, όλοι μας μαθητές της Β΄τάξης Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άργους Ορεστικού, αποφασίσαμε να kseblogarουμε τις σκέψεις μας. να ξεκλειδώσουμε τον κόσμο μας..
7   Link   ΕΠΑΛ ΑΓΡΙΑΣ
Ιστολόγιο του ΕΠΑ.Λ Αγριάς
8   Link   ΕΠΑΛ Μύρινας - Ασκήσεις και οδηγίες για μαθήματα Πληροφορικής
Ασκήσεις και οδηγίες για μαθήματα Πληροφορικής, δοσμένες με παιδαγωγική μέθοδο και το απαραίτητο ?χιούμορ
9   Link   Εσπερινό ΕΠΑΛ Σταυρούπολης
Δραστήριο και φροντισμένο ιστολόγιο του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ Σταυρούπολης
10   Link   Σχολική Βιβλιοθήκη 2ου ΕΠΑ.Λ. Κιλκίς
Ιστολόγιο Σχολικής Βιβλιοθήκης του 2ου ΕΠΑ.Λ Κιλκίς
11   Link   Το Ιστολόγιο του 1ου ΕΠΑ.Λ Σιβιτανιδείου Σχολής
Ιστολόγιο του 1ου ΕΠΑ.Λ Σιβιτανιδείου Σχολής
12   Link   Χ.Α.Λ.Α.ρ.Α
Σχολικό πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Αειφορικής Ανάπτυξης 2007-8 ΧΑΛΑαρΑ : ?Χρήση Ανοικτού Λογισμικού: Αειφορική ανάπτυξη χώΡες Αναπτυσσόμενες του Γ΄ Πληροφορικής του 4ου ΤΕΕ Ιωαννίνων.