Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Πρωτοβάθμιας Ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Δυτικής Μακεδονίας
Δυτική Μακεδονία
1   Link   2ο Δημοτικό Σχολείο Μανιάκων
Ιστολόγιο του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μανιάκων Καστοριάς
2   Link   6/Θ Δημοτικό Σχολείο Δισπηλιού
Ιστολόγιο του Δημοτικού Σχολείου Δισπηλιού Καστοριάς. Δείτε και τις παλιότερες δημοσιεύσεις τους στο Σχολικό Δίκτυο από το σύνδεσμο που ακολουθεί
3   Link   6/θ Δημοτικό Σχολείο Δισπηλιού Καστοριάς
Ιστολόγιο του Δημ. Σχολείου Δισπηλιού Καστοριάς με πολλές αναρτήσεις για το σχολικό έτος 2008 -9
4   Link   ΑΕΡΟΣΤΑTΟ
Το αερόστατο είναι ένα ηλεκτρονικό περιοδικό με εικόνες, σκόρπιες λέξεις και ήχους που έχουν άλλο βάρος από το συνηθισμένο. Όχι γιατί η ματαιοδοξία μας τις κάνει πιο σοβαρές αλλά επειδή η φωνή μας τις κάνει πιο ακριβές στα μάτια και τα αυτιά μας. Χώρος υπάρχει για όποιον θέλει το ταξίδι. Προορισμός είναι το < οπουδήποτε έχει καθαρό αέρα > και σημάδι επιστροφής ο ορίζοντας.
5   Link   ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΕΧΟΒΟΥ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Ιστολόγιο του Δημοτικού Σχολείου Λεχόβου Φλώρινας
6   Link   Ταξιδευτές των ονείρων
Είναι οι ταξιδευτές των ονείρων του Ε3 του 11ου Δημοτικού Σχολείου Πτολεμαΐδας σε μονοπάτια άλλοτε εύκολα κι άλλοτε δύσβατα. Βαδίζουμε μόνοι μας ή πιασμένοι χέρι χέρι. Σκοντάφτουμε αλλά συνεχίζουμε, οσφραινόμαστε τ? αρώματα , απολαμβάνουμε τα χρώματα της ζωής που ανοίγεται μπροστά μας. Μαθαίνουμε, γελάμε, διασκεδάζουμε, ρουφάμε τη ζωή...