Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικά Λύκεια
Αττικής
1   Link   10ο Λύκειο Πειραιά
Ωστόσο - ποιος ξέρει - ίσως εκεί που κάποιος αντιστέκεται χωρίς ελπίδα, ίσως εκεί να αρχίζει η ανθρώπινη ιστορία, που λέμε, κι η ομορφιά του κόσμου. Γιάννης Ρίτσος, Ελένη. Μ αυτό το μότο πορεύονται στο Διαδίκτυο οι εκπαιδευτικοί κι οι μαθητές του 10ου Γενικού Λυκείου Πειραιά. Από τα πιο αξιόλογα ιστολόγια σχολικών μονάδων. Παλιότερα το ιστολόγιό τους φιλοξενούνταν στο Σχολικό Δίκτυο (http://blogs.sch.gr/10lykpei/)
2   Link   14gymkals blοg
Ιστολόγιο του 14ου Γυμνασίου Καλλιθέας
3   Link   1ο Γενικό Λύκειο Καλλιθέας
Ιστολόγιο του 1ου Γενικού Λυκείου Καλλιθέας
4   Link   1ο Γυμνάσιο Αλίμου
Ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου Αλίμου. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει η παρουσίαση της δουλειάς για τα ψηφιδωτά
5   Link   1ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
Ιστολόγιο του προγράμματος Αγωγής Υγείας του 1ου Γυμνασίου Ηλιούπολης. Η φωτογραφία του σχολείου στην κεφαλίδα με ταξίδεψε πολλά χρόνια πίσω όταν ήμουν μαθητής εκεί. Δεν έχει αλλάξει τίποτα (σσ για καλό το είπες αυτό;)
6   Link   1ο Γυμνάσιο Μάνδρας
Ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου Μάνδρας με ειδήσεις από τη σχολική ζωή και ενδιαφέροντα θέματα
7   Link   1ο Γυμνάσιο Ν. Ψυχικού -Ένα Σχολείο ανοικτό στον κόσμο
Ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου Νέου Ψυχικού με ενδιαφέροντα θέματα και παρουσίαση των δραστηριοτήτων του σχολείου
8   Link   1ο Γυμνάσιο Περάματος
Συλλογικό ιστολόγιο ομάδας μαθητών του 1ου Γυμνασίου Περάματος με ποικίλα θέματα. Δυστυχώς έχει καιρό να ανανεωθεί.
9   Link   1ο Επαγγελματικό Λύκειο Άνω Λιοσίων
Χώρος διαλόγου των εκπαιδευτικών του 1ου ΕΠΑ.Λ Άνω Λιοσίων και όσων προβληματίζονται για τα θέματα της παιδείας.
10   Link   1ο Λύκειο Πεύκης
Ιστολόγιο του 15μελούς Συμβουλίου του 1ου Λυκείου Πεύκης. Πρωτότυπη προσπάθεια επικοινωνίας μεταξύ των μαθητών του σχολείου αλλά χωρίς συνέχεια...
11   Link   2ο Γενικό Λύκειο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ελληνικού
Ενδιαφέρον ιστολόγιο του 2oυ Γενικού Λυκείου Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ελληνικού. Στα σχόλια (και όχι μόνο) εμφανίζεται υπογραφή που σίγουρα τη γνωρίζετε
12   Link   2ο Γενικό Λύκειο Χαλανδρίου
Ιστολόγιο του 2ου ΓΕΛ Χαλανδρίου
13   Link   2ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου
Ιστολόγιο του 2ου Γυμνασίου Ασπροπύργου
14   Link   2ο Γυμνάσιο Βριλησσίων
Ιστολόγιο του 2ου Γυμνασίου Βριλησσίων με πληροφορίες για το σχολείο, το προσωπικό και τις δραστηριότητές του
15   Link   2ο Γυμνάσιο Σαλαμίνας
Το ιστολόγιο του 2ου Γυμνασίου Σαλαμίνας με ενδιαφέρουσες δημιουργίες των μαθητών του.
16   Link   3ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
Ιστολόγιο του 3oυ Γυμνασίου Γλυφάδας
17   Link   4gymnsmys blοg/cοmenius prοjet eurοpeen
Ξενόγλωσσο Ιστολόγιο του 4ου Γυμνασίου Νέας Σμύρνης με αντίκειμενό του το πρόγραμμα Comenius
18   Link   4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας - Πηνελόπη Δέλτα
Το blog του 4ου Γυμνάσιου Γλυφάδας είναι μια μορφή ηλεκτρονικού μαθητικού περιοδικού στο οποίο δημοσιεύεται υλικό που συγκεντρώνουν οι μαθητές του σχολείου.
19   Link   65lykath blοg
Ιστολόγιο του 65ου Γενικού Λυκείου Αθήνας