Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικά Λύκεια
Δυτικής Μακεδονίας
1   Link   2ο Γυμνάσιο Άργους Ορεστικού
Ιστολόγιο του 2oυ Γυμνασίου Άργους Ορεστικού. Αξιόλογη προσπάθεια που οφείλεται κυρίως στη δημιουργικότητα της ομάδας μαθητών που το συντηρούν
2   Link   2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
Δραστήριο ιστολόγιο του 2ου Γυμνασίου Κοζάνης με νέα του σχολείου και θέματα γενικού ενδιαφέροντος
3   Link   2ο Γυμνάσιο Κοζάνης
Ιστολόγιο του 2ου Γυμνασίου Κοζάνης με πληροφορίες για τις συνεργασίες e-twinning του σχολείου
4   Link   3οn3ptοlemaida
Το blog δημιουργήθηκε από τους μαθητές του Γυμνασίου Περδίκκα για την ηλεκτρονική υποστήριξη του τουρνουά 3 on 3 των μαθητών από τα Λύκεια της Πτολεμαΐδας
5   Link   4ο Λύκειο Δράμας
Φροντισμένο ιστολόγιο του 4ου ΓΕ.Λ. Δράμας
6   Link   5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
Ιστολόγιο του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης
7   Link   Blοg Εκκλησιαστικού Γυμνασίου Φλώρινας
Το ιστολόγιο δημιουργήθηκε προκειμένου να αποτελέσει πρωταρχικά έναν τόπο συνάντησης των μαθητών του Εκκλησιαστικού Γυμνασίου Φλώρινας όσον αφορά το μάθημα της Πληροφορικής αλλά όχι μόνο. Προσδοκά να γίνει τόπος συνάντησης όλων των μαθητών και των καθηγητών του σχολείου για θέματα που απασχολούν μαθητές και εκπαιδευτικό προσωπικό. Το ιστολόγιο δημιουργήθηκε και βρίσκεται υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας Πληροφορικής κ. Δρομάζου.
8   Link   Bιβλιοθήκη 1ου Γυμνασίου Καστοριάς
Ιστολόγιο της βιβλιοθήκης του 1ου Γυμνασίου Καστοριάς
9   Link   gym-perdiks blοg
Ιστολόγιο του Γυμνασίου Περδίκκα του ν. Κοζάνης
10   Link   ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ 2ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε από την υπεύθυνη της Σχολικής Βιβλιοθήκης του 2ου Γυμνασίου Κοζάνης με σκοπό να ενημερώνονται μαθητές και γονείς για τα νέα της σχολικής μας κοινότητας. Ακόμη το ιστολόγιο περιλαμβάνει νέα σχετικά με το βιβλίο και με δραστηριότητες της Βιβλιοθήκης, αλλά και προσπαθεί να ενθαρρύνει τους μαθητές να συμμετέχουν σε projects που υλοποιούνται στο σχολείο ή στη Βιβλιοθήκη καθώς και να σχολιάζουν κείμενα που τους ενδιαφέρουν.
11   Link   Γυμνάσιο Ξηρολίμνης
Ιστολόγιο του Γυμνασίου Ξηρολίμνης Κοζάνης
12   Link   Γυμνάσιο Οινόης
Ιστολόγιο του Γυμνασίου Οινόης Καστοριάς
13   Link   ΕΠΑ.Λ. - ΤΕΕ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ
Το blog δημιουργήθηκε με αφορμή το μαθητικό διαγωνισμό kseblogare . Ο Μάκης, η Ζωή, ο Κώστας, η Αθηνά, ο Χρήστος και ο Θωμάς, όλοι μας μαθητές της Β΄τάξης Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άργους Ορεστικού, αποφασίσαμε να kseblogarουμε τις σκέψεις μας. να ξεκλειδώσουμε τον κόσμο μας..
14   Link   Πάνω κάτω τα ίδια?
4o Γυμνάσιο Κοζάνης
15   Link   ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Ιστολόγιο του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Μακεδονίας
16   Link   το 3ο Γενικό Λύκειο Δράμας παρακολουθεί πολιτιστικές εκδηλώσεις