Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Βορείου Αιγαίου
Βορείου Αιγαίου
1   Link   Vοlissοs
Ιστολόγιο του Γυμνασίου Βολισσού Χίου με λίγες αναρτήσεις (αλλά ενδιαφέρουσες) για καινοτόμες δραστηριότητες των μαθητών του
2   Link   Βιβλιοθήκη Λυκείου Καλαμωτής Χίου
Ιστολόγιο Σχολικής Βιβλιοθήκης Λυκείου Καλαμωτής Χίου
3   Link   ΓΡΑ.Σ.Ε.Π. ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΟΥΔΡΟΥ blοg
ιστολόγιο του Γραφείου Σχολικού Επαγγελματικού προσανατολισμού του Γενικού Λυκείου Μούδρου
4   Link   Γυμνάσιο Παμφίλων Τάξη Γ 2009-2010
Συλλογικό ιστολόγιο της Γ Τάξης του Γυμνασίου Παμφίλων της Λέσβου που δημιουργήθηκε με επιβλέποντα καθηγητή τον φιλόλογο Μανώλη Μυλωνάκη
5   Link   ΕΠΑΛ Μύρινας - Ασκήσεις και οδηγίες για μαθήματα Πληροφορικής
Ασκήσεις και οδηγίες για μαθήματα Πληροφορικής, δοσμένες με παιδαγωγική μέθοδο και το απαραίτητο ?χιούμορ
6   Link   Εργαστήριο Τεχνολογίας 1ο-3ο Λύκειο Χίου
Χωρίς πληροφορίες
7   Link   ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ MΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
Η ύλη, οι εργασίες, τα φύλλα έργου projects και τα διαθεματικά που γίνονται στο σχολείο δεύτερης ευκαιρίας Μυτιλήνης
8   Link   χαμογελάστε!! Άγιος Ευστράτιος
Είμαστε η ομάδα φωτογραφίας του Αγίου Ευστρατίου. Είμαστε τα παιδιά, ο Νίκος, η Βιβή, ο Αγαπητός, ο Νίκος, η Νάνσυ, η Δέσποινα,ο Δημήτρης, ο Κομνηνός και ελπίζουμε να μην ξεχάσαμε κανέναν ή καμία... Φτιάχνουμε αυτή την σελίδα γιατί θέλουμε κι εμείς από το μακρινό και απομονωμένο νησάκι μας τον Άη-Στράτη να σας δείχνουμε τίς φωτογραφίες μας ,και να γράφουμε κομματάκια από την ζωή μας.
9   Link   χαμογελάστε!! Άγιος Ευστράτιος