Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Πελοποννήσου
Νοτίου Αιγαίου
1   Link   1ο Γυμνάσιο Ρόδου
Ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου Ρόδου
2   Link   2gymkοnews
Το ιστολόγιο της Σχολικής Εφημερίδας του 2ου Γυμνασίου Κω
3   Link   Ανάμεσα στους τοίχους
Οι μαθητές του Γ4 του 1ου Ιπποκρατείου Γυμνασίου Κω σας καλωσορίζουν στον χαρούμενο κόσμο τους! Ελάτε να μοιραστείτε τις σκέψεις μας,τις δημιουργικές ιδέες μας και .....ό,τι άλλο προκύψει!
4   Link   Βlοg 2ου Γυμνασίου Κω
Oμάδα μαθητών του 2ου Γυμνάσιου Κω που έχουν αναλάβει την διαχείριση του σχολικού blog. Σημαντικό παράδειγμα για τις συνεργατικές χρήσεις των ιστολογίων.
5   Link   Γενικό Λύκειο Αρχαγγέλου Ρόδου
Το ιστολόγιο του Γενικού Λυκείου Αρχαγγέλου δημιουργήθηκε για να διευκολύνει την επικοινωνία μεταξύ όλων όσων σχετίζονται ή σχετίστηκαν στο παρελθόν με το σχολείο. Απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, παλιούς μαθητές/τριες που χαιρόμαστε να ξαναβλέπουμε, εκπαιδευτικούς, γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας, συναδέλφους και φίλους/φίλες που υπηρέτησαν στο σχολείο μας κι εξακολουθούν να μας θυμούνται?
6   Link   Γυμνάσιο Τ.Λ. Γαυρίου Άνδρου
Το ιστολόγιο του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Γαυρίου Άνδρου