Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Ειδική Αγωγή
Ειδική Αγωγή
1   Link   1ο Ειδικό Σχολείο Καλαμάτας
Ιστολόγιο του 1ου Ειδικού Σχολείου Καλαμάτας
2   Link   Ειδικό Σχολείο Νταού Πεντέλης: Εργαστήρι πληροφορικής με λογισμό και με όνειρο
Το ιστολόγιό μας ρίχνει μια πολυμορφική ματιά στην Ειδική Αγωγή. Το Εργαστήρι μας βρίσκεται στο Ειδικό Σχολείο Νταού Πεντέλης.Βασικός σκοπός μας είναι η παιδαγωγική αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας σε παιδιά με ειδικές συναισθηματικές, εκπαιδευτικές, κινητικές, νοητικές ανάγκες. Στο ιστολόγιό μας θα μαθαίνετε τα νέα μας, θα βλέπετε τι μπορούμε να κάνουμε, θα διαβάζετε τα όνειρα μας και τις απόψεις μας. Νομίζετε πώς είμαστε διαφορετικοί; Όχι, είμαστε μοναδικόί!
3   Link   ΚΕΔΔΥ ΛΕΣΒΟΥ
Κέντρο Διαφοροδιάγνωσης Διάγνωσης & Υποστήριξης Λέσβου
4   Link   ΠΑΤΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ blοg
Ιστολόγιο της εκπαιδευτικού Ιωάννας Πατιού από τη Μυτιλήνη
5   Link   Σπύρος Παν. Κανελλόπουλος
Ιστολόγιο του Σπύρου Παν. Κανελλόπουλου, Μαθηματικού με εξειδίκευση στην ειδική αγωγή, που υπηρετεί ως αναπληρωτής σε τμήματα ένταξης και ΕΕΕΕΚ.
6   Link   ΤΟ 1ο ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΣΑΣ ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΕΙ!
Ιστολόγιο του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Δραπετσώνας