Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Βιβλιοθήκες-Φιλαναγνωσία
Σχολικές Βιβλιοθήκες και Φιλαναγνωσία
1   Link   12/θ δημοτικό σχολείο Γαλάτιστας
Το ιστολόγιο αποτελεί μέρος μιας σειράς δραστηριοτήτων του σχολείου για την εισαγωγή των μαθητών στην ψηφιακή εποχή.
2   Link   9th Junior High School Library
Ιστολόγιο της βιβλιοθήκης του 9ου Γυμνασίου Περιστερίου
3   Link   Bιβλιοθήκη 1ου Γυμνασίου Καστοριάς
Ιστολόγιο της βιβλιοθήκης του 1ου Γυμνασίου Καστοριάς
4   Link   e-βιβλιοθήκη του Δημοτικού Σχολείου Μ. Παναγίας
e-βιβλιοθήκη του Δημοτικού Σχολείου Μ. Παναγίας
5   Link   GREEK LIBRARIES IN A NEW WοRLD
Ειδήσεις από τον κόσμο των βιβλιοθηκών, βιβλιοθηκονομικά, νέες τεχνολογίες (linux, windows, βιβλιοθηκονομικές εφαρμογές, opensource, web 2.0, online ή web εφαρμογές κλπ.)
6   Link   Public School Libraries in Greece
Αγγλόφωνο ιστολόγιο των Δημόσιων Σχολικών Βιβλιοθηκών
7   Link   Βιβλιοθήκη 1ου ΕΠΑ.Λ. Γιαννιτσών
Ιστολόγιο Σχολικής Βιβλιοθήκης 1ου ΕΠΑ.Λ Γιαννιτσών
8   Link   Βιβλιοθήκη 1ου Λυκείου Ελευσίνας
Ιστολόγιο της Σχολικής Βιβλιοθήκης του 1ου Λυκείου Ελευσίνας
9   Link   Βιβλιοθήκη 2ου Γυμνασίου Κοζάνης
Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε από την υπεύθυνη της Σχολικής Βιβλιοθήκης του 2ου Γυμνασίου Κοζάνης με σκοπό να ενημερώνονται μαθητές και γονείς για τα νέα της σχολικής μας κοινότητας. Ακόμη το ιστολόγιο περιλαμβάνει νέα σχετικά με το βιβλίο και με δραστηριότητες της Βιβλιοθήκης, αλλά και προσπαθεί να ενθαρρύνει τους μαθητές να συμμετέχουν σε projects που υλοποιούνται στο σχολείο ή στη Βιβλιοθήκη καθώς και να σχολιάζουν κείμενα που τους ενδιαφέρουν.
10   Link   Βιβλιοθήκη Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά
Φροντισμένο και ενδιαφέρον ιστολόγιο της Σχολικής Βιβλιοθήκης της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά
11   Link   ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ: Βοιωτικά Γράμματα - Πολιτισμός
Εξαιρετικό ιστολόγιο για τα Βοιωτικά Γράμματα και τον πολιτισμό (και όχι μόνο). Με το μάτι της Βιβλιοθήκης Λιβαδειάς: Εκδηλώσεις, Τοπικές Εκδόσεις, Συγγραφικές και Πολιτιστικές δραστηριότητες, Μαθητικές και Φοιτητικές δημιουργίες, Βοιωτοί δημιουργοί?
12   Link   Βιβλιοθήκη Λυκείου Καλαμωτής Χίου
Ιστολόγιο Σχολικής Βιβλιοθήκης Λυκείου Καλαμωτής Χίου
13   Link   Βιβλιοθήκη Λυκείου Τυμπακίου
Ιστολόγιο της Σχολικής Βιβλιοθήκης του Λυκείου Τυμπακίου
14   Link   Βιβλιόσπι(ρ)το
Ιστολόγιο της Βιβλιοθήκης του Σχολικού Συγκροτήματος Άνω Κυψέλης (Γυμνάσια 30ό και 39ο, Λύκεια 30ό και 39ο)
15   Link   Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρίου
Ιστολόγιο των παιδιών των Ε΄ και Στ΄ Τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Νεοχωρίου Χαλκιδικής
16   Link   Ηλεκτρονική βιβλιοθήκη του Δημοτικού Σχολείου Στανού Χαλκιδικής
Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε το Νοέμβριο του 2009 από τα παιδιά των Γ, Δ & Στ τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Στανού για την καταχώρηση και προβολή σχολίων πάνω στα βιβλία της δανειστικής βιβλιοθήκης του σχολείου.
17   Link   Κινητή Αναγνωστική Λέσχη
Κινητή Αναγνωστική Λέσχη
18   Link   Λέσχη Ανάγνωσης 1ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής
Ιστολόγιο της Λέσχης Ανάγνωσης του 1ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής. Δεκαεπτά μαθητές του 1ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής μαζί με δύο καθηγητές διαβάζουν το βιβλίο Πυθαγόρεια Εγκλήματα του Τεύκρου Μιχαηλίδη
19   Link   Λέσχη Ανάγνωσης Εκπαιδευτικών Κορινθίας
Όσο μεγαλώνει το νησί της γνώσης, τόσο διευρύνεται η ακτή που αντικρύζει τον ωκεανό της άγνοιας.
20   Link   Λέσχη Ανάγνωσης Κομοτηνής
Διαδικτυακός τόπος συνάντησης των μελών και των φίλων της Λέσχης Ανάγνωσης Κομοτηνής
<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 Επόμενο > Τέλος >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL