Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Εκπαιδευτικοί Εκπαιδευτικοί ανά ειδικότητα ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής
ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής
1   Link   Glοbal schοοls
Ιστολόγιο του Φλάμπουρα Νιέτου Ηλία, καθηγητή Φυσικής Αγωγής, με παιχνίδια από όλο τον κόσμο.
2   Link   Glοbal schοοls
3   Link   Η διδασκαλία των παραδοσιακών χορών στο Δημοτικό το Γυμνάσιο και το Λύκειο
Στο ιστολόγιο αυτό θα βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για τη διδασκαλία του παραδοσιακού χορού στην ελληνική εκπαίδευση. Αναλύεται διεξοδικά η διδασκαλία των παραδοσιακών χορών στο δημοτικό σχολείο, στο γυμνάσιο και στο Λύκειο, μέσα από τα βιβλία του καθηγητή και των μαθητών, που έχουν δοθεί από το υπουργείο παιδείας.
4   Link   Η διδασκαλία των παραδοσιακών χορών στο Δημοτικό το Γυμνάσιο και το Λύκειο