Αρχική Εκπαιδευτικά Ιστολόγια Σχολικές Μονάδες Σχολεία Δευτεροβάθμιας Επαγγελματικά Λύκεια
Προγράμματα-Δράσεις (e-twinning)
1   Link   athensizmir blοg
Ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου Παλαιού Φαλήρου για τη συμμετοχή του σχολείου στο πρόγραμμα e-twinning
2   Link   ETWINNING BLοG 2ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ CHILDRENS RIGHTS
Ιστολόγιο ομάδας μαθητών από το 2ο Γυμνάσιο Ξυλοκάστρου, που για το 2008-09, υλοποιούν έργο e-twinning με θέμα ?Τα Δικαιώματα του Παιδιού? με το σχολείο Azuolas του Prienai της Λιθουανίας.
3   Link   My Blοg
It is much more than Web material in TEFL ?
4   Link   Play with us-10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
Ιστολόγιο του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης με τις δραστηριότητες σχολείου και μαθητών στο πλαίσιο των προγραμμάτων e-twinning και Comenius
5   Link   μια σταγόνα ταξιδεύει
Η αδελφοποίηση και συνεργασία της Ε΄τάξης του Δημοτικού Σχολείου Δημητριτσίου Σερρών με την Ε΄2 τάξη του Α΄ Δημοτικού Σχολείου Λατσιών της Κύπρου, μέσω του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning που ξεκίνησε στις αρχές Δεκεμβρίου του 2007 και συνεχίζεται?