Εκπαιδευτικό - αθλητικό πρόγραμμα: Πάσα στα θρανία

- Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Δεκέμβριο στο 1ο Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης το εκπαιδευτικό-αθλητικό πρόγραμμα της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, με τίτλο: Πάσα στα θρανία

- Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το πρόγραμμα ενώ έλαβαν και δώρα από την ΕΠΟ.

- Το πρόγραμμα παρουσίασε εκπροσωπώντας την ΕΠΟ, η  Δρ. Κωνσταντινίδου Ξανθή.

- Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 11-Φυσικής Αγωγής ΑΜΘ κ.Νικόλαος Καμέας, στα πλαίσια της επιστημονικής εποπτείας και υποστήριξης σχετικών δράσεων, συνεργάστηκε για την πραγματοποίηση του προγράμματος, με την εκπρόσωπο της ΕΠΟ, τον Διεύθυντή κ. Αχμέτ Κεχαγιά Σουάτ, τον Υποδιευθυντή κ. Κωνσταντίνο Ιγνατιάδη καθώς και τον Εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Μπογιατζίδη Ευθύμιο.

- Στην εν λόγω παρουσίαση παρευρέθηκε και ο πρόεδρος της ΕΠΣ Ξάνθης κ. Γεώργιος Πανίδης.