Τελετή Απονομής Ευρωπαϊκών Βραβείων eTwinning

Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να παρακολουθήσετε την Τελετή Απονομής των Ευρωπαϊκών Βραβείων 2017 που πραγματοποιήθηκε στην Μάλτα στις 26 Οκτωβρίου 2017 Collaboration in eTwinning: Find a project partner – EL from European Schoolnet

Mentoring & eTwinning

Την Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄τάξης του 10ου Δ.Σχ. Ηλιούπολης υποδέχονται τους «δασκάλους» τους από το 3ο ΓΕΛ Αργυρούπολης. Στο πλαίσιο του έργου «Mentoring@sch», οι μαθητές Λυκείου-«διδάσκοντες» (Tutors) συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους-Μέντορες (Mentors)

Παρουσίαση του Σχολείου στο TwinSpace

Στο πλαίσιο του eTwinning έργου «New Vision of the World», τα παιδιά της Στ΄ φωτογράφισαν τους χώρους του σχολείου μας και δημιούργησαν ένα αρχείο powerpoint το οποίο ανέβασαν στην σελίδα γνωριμίας των συμμετεχόντων του έργου στο TwinSpace.

Συνάντηση Γνωριμίας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ’ προετοιμάζονται να συναντήσουν τους συνεργάτες τους από το σχολείο της Πολωνίας. Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017 στις 11:30 π.μ. (ώρα Ελλάδας). Τα παιδιά (δύο από κάθε συνεργαζόμενη τάξη)