Σειρά εκπαιδευτικών δράσεων για καθηγητές Πληροφορικής

Το Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων «Διόφαντος» σε συνεργασία με τους Φορείς λειτουργίας του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, στα πλαίσια της πράξης "ΣΤΗΡΙΖΩ", υλοποιεί μια σειρά εκπαιδευτικών δράσεων οι οποίες απευθύνονται στους εκπαιδευτικούς πληροφορικής ΠΕ19 και ΠΕ20. Το πρόγραμμα εκπαίδευσης θα διεξαχθεί με σύγχρονη τηλεκπαίδευση, έχει συνολική διάρκεια 10 ωρών και αφορά: α) σε οργανωτικά θέματα β) στην υποστήριξη πληροφοριακών συστημάτων του ΥΠΑΙΘΠΑ γ) στις τεχνολογικές υποδομές (εργαστήρια, διαδραστικοί πίνακες, κλπ.) των σχολικών μονάδων δ) στις υπηρεσίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Το πρόγραμμα της εκπαίδευσης αποτελείται από ένα σύνολο απαραίτητων και προαιρετικών αντικειμένων εκπαίδευσης, τα οποία θα μπορούν να επιλεγούν από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς.

Για να δείτε τα σεμινάρια πατήστε εδώ.

Πηγή: http://training.sch.gr/