Έλα κι εσύ στην παρέα μας!
![](http://users.sch.gr/ovilaeti/wp-content/uploads/2019/01/9adfac9e-20b8-11e7-aade-2e995a9a3302-1.jpg)
Μοιράσου μαζί μας σκέψεις και ιδέες για μία πολύπλευρη εκπαίδευση ανοιχτή σε όλους!
Οι νέες τάσεις στην εκπαίδευση προτάσσουν αλλαγές στον τρόπο διδασκαλίας με την εισαγωγή συμπεριληπτικών πρακτικών. Η συμπεριληπτική εκπαίδευση συνίσταται στην αρχή της διασφάλισης της πρόσβασης όλων των παιδιών στη βασική ποιοτική εκπαίδευση και αναγνωρίζει τη διαφορετικότητα ως στοιχείο εξέλιξης του μαθητή. Ο ρόλος του διδάσκοντα αλλάζει από παροχέα πληροφοριών σε σύμβουλο της εκπαιδευτικής διαδικασίας.
https://www.youtube.com/watch?v=8HPh4RoV63s
Στο blog θα βρεις άρθρα και συμβουλές για μία πιο ευχάριστη και αποδοτική μαθησιακή διαδικασία για όλους.
Μείνε μαζί μας!