Οδηγίες προς τους μαθητές για την 1η σχολική μέρα (Αγιασμός)

• Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020

Το 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Ν. Ιωνίας (Φυτόκο) ενημερώνει τους μαθητές του και τους κηδεμόνες τους ότι ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2020-21 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, στις 11.30 π.μ. Η τελετή θα διεξαχθεί στον προαύλιο χώρο του σχολείου με τη συμμετοχή αντιπροσωπείας καθηγητών και μαθητών του σχολείου και χωρίς την παρουσία γονέων.

Η χρήση της μάσκας θα είναι υποχρεωτική για τους μαθητές, στα μέσα μεταφοράς, στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου, αλλά και στους εξωτερικούς όπου υπάρχει συνωστισμός.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας στις 8:15.

Οι μαθητές θα αναχωρήσουν από το σχολείο μετά το τέλος της τελετής του Αγιασμού (12:00).

• Ο σύλλογος των καθηγητών και η διεύθυνση του σχολείου εύχονται σε παλιούς και νέους μαθητές ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθύνεστε,

στην Ιστοσελίδα του σχολείου:1epal-n-ionias.mag.sch.gr