Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τα φετινά εκπαιδευτικά προγράμματα του Ιδρύματος Ευγενίδου. Για την Πληροφορική ξεχώρισα:

• Εργαστήριο

Δραστηριότητες προγραμματισμού και ρομποτικής. Τα εργαστήρια απευθύνονται σε μαθητές και μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού, Γυμνασίου και ΓΕΛ. Ο μέγιστος αριθμός μαθητών είναι 24 και το κόστος συμμετοχής 5€.

• UTech Lab

Εργαστήρια στους τομείς της ηλεκτρονικής, του προγραμματισμού, της τρισδιάστατης εκτύπωσης και των σύγχρονων οπτικοακουστικών μέσων. Τα εργαστήρια απευθύνονται σε μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίου και ΓΕΛ. Ο μέγιστος αριθμός μαθητών είναι 30 και η συμμετοχή είναι δωρεάν.

• Βιβλιοθήκη
    • «Η μάχη των πηγών«. Για μαθητές Γυμνασίων και ΓΕΛ. Ο μέγιστος αριθμός μαθητών είναι 24 και η συμμετοχή είναι δωρεάν.
    • «Μαζί οργανώνουμε τη βιβλιοθήκη σας«. Τα εργαστήρια απευθύνονται σε μαθητές και μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού, Γυμνασίου και ΓΕΛ. Ο μέγιστος αριθμός μαθητών είναι 25 και η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα κάνοντας κλικ εδώ.