Η επιστημονική ομάδα της Educartoon, στο πλαίσιο της εκστρατείας ενημέρωσης για την κυκλοφοριακή αγωγή, συνδιοργανώνει με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών τον 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό σκίτσου με τίτλο: «Η χρήση του δρόμου… είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ». Ο διαγωνισμός διεξάγεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων, Αθλητισμού και Πολιτισμού. Σκοπός του διαγωνισμού είναι να ευαισθητοποιηθούν οι μαθητές σε θέματα ασφάλειας στον δρόμο και να διαμορφώσουν σωστή οδική κουλτούρα μέσα από την καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία.  2ος Πανελλήνιος Μαθητικός διαγωνισμός Σκίτσου με τίτλο: «Η χρήση του δρόμου… είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ».  Συμμετέχουμε...