Το Γενικό Λύκειο Μήλου αλλάζει.
Δύο μόνο μήνες μετά από το πρώτο κουδούνι του Σχολικού Έτους 2014-2015, το ΓΕ.Λ. Μήλου έχει αλλάξει. Απομένουν να γίνουν πολλά. Αλλά η εμφανής υλικοτεχνική αναβάθμιση, το ήρεμο Σχολικό περιβάλλον, η θετική πορεία της Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου, οι αποδοτικές συνεδριάσεις,το θετικό συναδελφικό κλίμα και η υγιής επικοινωνία με τους φορείς που περιβάλλουν το Σχολείο, δείχνουν ότι το ΓΕ.Λ. Μήλου μπαίνει σε μια νέα εποχή.