Πρώτο δοκιμαστικό άρθρο

Ευχαριστήρια επιστολή για την εκλογή μου στο Δ.Σ. Συλλόγου Νίκαιας

• Θέλω να σας εκφράσω τις θερμές μου ευχαριστίες, τόσο για τη συνεχιζόμενη εμπιστοσύνη σας στην Ενωτική Ριζοσπαστική Κίνηση, καθώς και στο πρόσωπό μου.
  • Με την ψήφο σας με εκλέξατε για 2η συνεχόμενη φορά στο Δ.Σ. του συλλόγου μας, αλλά δώσατε και ένα ηχηρό μήνυμα ότι υπάρχει ανάγκη για συνέχιση (σκέψεων, αντιλήψεων, ιδεών) στο συνδικαλιστικό κίνημα, υπάρχει ανάγκη για έναν διαφορετικό και ουσιαστικό λόγο, υπάρχει ανάγκη για νέους μαχητικούς αγώνες.
  • Στόχος μας ένας και μοναδικός: η προάσπιση και ποιοτική αναβάθμιση του σχολείου μας και τους ρόλου του εκπαιδευτικού στη σύγχρονη κοινωνία.

• Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους που με τίμησαν με την ψήφο τους, αλλά καιόλους τους συναδέλφους που έλαβαν μέρος στις εκλογικές διαδικασίες του Συλλόγου μας.
  • Να είστε σίγουροι ότι θα τιμήσω την επιλογή σας με κάθε δυνατό τρόπο και θα είμαι απένταντι σε οποιονδήποτε προσπαθήσει να βλάψει το δημόσιο σχολείο ή τον ίδιο τον εκπαιδευτικό καταλύοντας κάθε ηθική αξία και κάθε ιδανικό.

Το blog μου είναι:     ΑΥΤΟ

Πάντα στη διάθεσή σας