Οι μαθητές σχηματίζουν μια ευθεία, ενώ ακούγεται απαλή μουσική. Στη συνέχεια τα παιδιά πρέπει να πιάσουν ο ένας τον άλλο και να κλείσουν τα μάτια. Ύστερα θα πρέπει να μπερδέψουν την ευθεία κάνοντας ένα «κουβάρι» χωρίς να αφήσουν τα χέρια τους για κανένα λόγο. Η αλυσίδα που έχουν φτιάξει δεν πρέπει να κοπεί καθόλου. Μόλις […]

Post Tagged with

Το καλοκαίρι του 2014 ανεβάσαμε τη θεατρική παράσταση (Πλούτος του Αριστοφάνη). Διασκεδάσαμε πάρα πολύ.

Post Image

Συμμετείχαμε στο διεθνές πρόγραμμα WeC.A.R.E. που οργανώθηκε από το ψυχολογικό τμήμα του Πανεπιστημίου Αθηνών. Ήταν μια μοναδική εμπειρία για τα παιδιά.

Post Tagged with

Η τάξη μας έκανε μία εκδήλωση στο σχολείο για την ενδοσχολική βία. Ήταν καλεσμένοι οι γονείς  και παρακολούθησαν τις δράσεις των παιδιών τους πάνω σε αυτό το θέμα.Είχαμε καλέσει για να μιλήσει μία  κοινωνική λειτουργό.

Post Tagged with

Καλωσήλθατε στο WordPress! Βλέπετε το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε να γράφετε!