Πιερικός, η ομάδα της πόλης μας.

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας σήμερα, Παρασκευή 07/02/2020.
Επισκέφτηκε το σχολείο μας αντιπροσωπεία του ποδοσφαιρικού τμήματος του ΠΙΕΡΙΚΟΥ, αποτελούμενη από ποδοσφαιριστές και μέλη της διοίκησης του συλλόγου.
Οι παίχτες του Πιερικού μοίρασαν κάρτες ελευθέρας εισόδου για το προσεχές, εντός έδρας, παιχνίδι της ομάδας στους μαθητές και δώρισαν μπάλες στο σχολείο μας.
Το αποκορύφωμα της επίσκεψης ήταν το ολιγόλεπτο παιχνίδι με τους μαθητές των μεγάλων τάξεων στο προαύλιο του σχολείου.
Ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Μπόζογλου Δημήτριος, εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων και των μαθητών του σχολείου, ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Πιερικού, τους παίχτες και τα μέλη του συλλόγου που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση και ιδιαιτέρως τον κ. Τσακιρίδη Βασίλειο, Διευθυντή του 5ου Δ.Σ. Κατερίνης και μέλος της Διοίκησης του Πιερικού και τον κ. Λαζαρίδη Ιωάννη για την προσφορά του υλικού στο σχολείο.