Λήξη διδακτικού έτους 2019 - 2020.

Μια ιδιαίτερη και πρωτόγνωρη σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Σε μια λιτή τελετή, κρατώντας τα απαραίτητα μέτρα προστασίας, και σε μια ατμόσφαιρα συγκινησιακά φορτισμένη, αποχαιρετήσαμε τους μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με τους οποίους/ες πορευτήκαμε μαζί τα τελευταία 5 χρόνια. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι ανταποκριθήκαμε στον ρόλο μας και δώσαμε στους/ις απόφοιτους τις απαραίτητες βάσεις για να χτίσουν το μέλλον που ονειρεύονται. Παράλληλα όμως, υποδεχτήκαμε τους μαθητές/τριες της Α΄ τάξης με τους οποίους/ες θα κάνουμε ένα μεγάλο ταξίδι για τα επόμενα έξι χρόνια.

Ο Διευθυντής του σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται σε όλες/ους καλό καλοκαίρι και η νέα σχολική χρονιά να μας βρει χωρίς προβλήματα και αποστάσεις 2 μέτρων, αλλά με χειραψίες και αγκαλιές με τα παιδιά μας.