Αγιασμός 2022 - 2023

Σήμερα, Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου, το Σχολείο μας άνοιξε την αγκαλιά του για να υποδεχτεί τους μαθητές και τις μαθήτριές του.

Ο πάτερ Διονύσιος, όπως κάθε χρόνο, τέλεσε τον αγιασμό και μοίρασε απλόχερα ευχές προς όλους.

Ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Μπόζογλου Δημήτριος, αφού υποδέχτηκε τους μαθητές και τις μαθήτριες και ιδιαίτερα αυτούς της Α΄ τάξης, ευχήθηκε με τη σειρά του, σε όλους τους εμπλεκόμενους με τη σχολική κοινότητα, για μια δημιουργική σχολική χρονιά.

Τον αγιασμό της φετινής σχολικής χρονιάς τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Κατερίνης κ. Κουκοδήμος και η Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Α/βάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Κατερίνης κα. Μακρίδου.

Ευχές για μια καλή σχολική χρονιά απηύθυνε ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ζησιμόπουλος Δημήτριος.