Αποφοίτηση 2023 - 2024

Μια μέρα ξεχωριστή, χαρούμενη και παράλληλα νοσταλγική ήταν η Πέμπτη 12 Ιουνίου για το σχολείο μας. Ήταν η μέρα που πραγματοποιήθηκε η γιορτή αποφοίτησης της ΣΤ΄ τάξης με υπεύθυνη τη δασκάλα της τάξης κ. Φρέτης Ζαρωτιάδου και συμμετοχή της κ. Γεωργίας Τσολακίδου, κ. Ελένης και του κ. Δημήτρη.

Η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων γέμισε από μαθητές, εκπαιδευτικούς ,γονείς, το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων & άλλα αγαπημένα πρόσωπα που περίμεναν να παρακολουθήσουν τη γιορτή.

Στο πρώτο μέρος δόθηκαν βραβεία και αναμνηστικά σε μαθητές και γονείς από τη δασκάλα της τάξης κ. Φρέτη.

Στο δεύτερο μέρος έγινε προβολή βίντεο με συνεντεύξεις των μαθητών και αναδρομή στα χρόνια που πέρασαν στο σχολείο.

Στο τρίτο μέρος με το οποίο έκλεισε η εκδήλωση ήταν γεμάτο με σύγχρονα χορευτικά από τα αγόρια και τα κορίτσια της ΣΤ΄ τάξης, καθώς και τραγούδια.

΄΄ Έχετε τα πινέλα, έχετε τα χρώματα, ζωγραφίστε τον παράδεισο και μπείτε μέσα΄΄. Νίκος Καζαντζάκης

Σας ευχόμαστε από καρδιάς να συνεχίσετε το ταξίδι στον υπέροχο κόσμο της γνώσης και της αρετής.