Παράδοση - παραλαβή σημαίας.

Γιορτή της σημαίας σήμερα, 27-10-2020, αλλά και σχολικός εορτασμός του μεγαλειώδους ΟΧΙ των Ελλήνων στους επίδοξους κατακτητές.

Τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας έγινε η παράδοση της σημαίας του σχολείου μας στους σημαιοφόρους και παραστάτες, για το σχολικό έτος 2020-2021, από τον Διευθυντή του σχολείου κ. Μπόζογλου Δημήτριο.

Σημαιοφόρος Α΄ περιόδου: Μαραντίδης Θεόδωρος, Παραστάτες: Παγωνίδου Αθανασία (μετά από κλήρωση για τη σημαία), Ανδρεάδου Ελένη, Ανανιάδης Ιωάννης, Μαυρίδης Χρήστος και Ευαγγέλου Σταματία.

Σημαιοφόρος Β΄ περιόδου: Φωτόπουλος Νικόλαος, Παραστάτες: Θωμοπούλου Ξανθίππη (μετά από κλήρωση για τη σημαία), Ευαγγελοπούλου Νικολέτα (μετά από κλήρωση για τη σημαία), Συμεωνίδης Παύλος (μετά από κλήρωση για τη σημαία), Ζάραλη Χριστίνα και Θεοδωρίδης Βασίλειος.

Ευχόμαστε οι μαθητές/τριές μας να παρελάσουν κανονικά τον Μάρτιο.