Παγκόσμια ημέρα ολυμπισμού.

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΟΛΥΜΠΙΣΜΟΥ

Η Αντιδημαρχία Παιδείας και Αθλητισμού και το Αυτοτελές Τμήμα Αθλητικής Ανάπτυξης του Δήμου Κατερίνης παρουσίασε στο σχολείο μας τιμώντας ενόψει της Παγκόσμιας Ημέρας Ολυμπισμού εκπαιδευτική δράση με πληροφορίες και γνώσεις για τους Ολυμπιακούς Αγώνες με βιωματική προσέγγιση ένα ευχάριστο πρόγραμμα με εισηγήτριες τις κυρίες Ζωή Σερετίδου και Σεβαστία Αβουρδιάδου για τις τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄. Μέσα από τις δράσεις οι μαθητές/τιες αποκόμισαν τις αξίες που διέπει το αθλητικό ιδεώδες και το «ευ αγωνίζεσθε».
Τις δράσεις χαιρέτισαν ο Αντιδήμαρχος Παιδείας, Αθλητισμού και Δημοτικού Ωδείου Κοκαβίδης Γεώργιος, ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας Τσακιρίδης Βασίλειος, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ζησιμόπουλος Δημήτριος και η Γραμματέας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Μησίδου Λαμπρινή.