«

»

Φεβ 18

Modele de machiaj mai simplu

08. Machiajul ochilor este simplu de realizat, in plus ai nevoie doar de doua farduri. Unul deschis, de preferat Nude, usor sidefat si un fard Negru mat. Machiajul este Gata! Cui i se potriveste? Persoanelor Care au fizionomia fetei rotonde sau celor care au ochii rotunzi, acest machiaj fiind realizat PE lungime si en général tuturor femeilor. Il Poti Purta dans le Club, la Evenimente particulare sau chiar la o Cina Romantica. Machiajul naturel este Întotdeauna preferatul femeilor, indiferent de Culoarea ochilor. Alege Culori Cât mai adéquat de Nude și un creion dermatograf Care încadrează ochiul. Rujul poate avea o nuanță pală, Dar și cel Roșu se potrivește la fel de bine acestui astuce de machiaj. Machiajul MOV este preferat de femeile Care Aleg să Poarte ținute mai închise la culoare.

Auriul oferă o Notă de feminitate şi temperează movul, Dar și negrul eyelinerului Care alungește ochiul. Eyelinerul trebuie să fie Perfect și să îmbrace ochiul astfel încât să ai o privire senzuală! Machiajul MOV strălucește PE ochii femeilor Care au un dix deschis la culoare. Tenul Lor permite machiajului să iasă în evidență. Poți să Alegi un astfel de maquillage Atât pentru o ținută cu blugi și cămașă sau pulover, Cât și la o Rochy nu foarte elegantă. În général, nuanțele de Maro și creionul Negru Care îmbracă ochiul sunt preferate de femeile care sunt trecute de 30 de Ani. Dacă ești mai tânără, te sfătuim să încerci Alte Culori, pentru că riști să pari mult mai matură. Rimelul trebuie să fie Perfect întins și să nu încarce genele. Pentru realizarea unui machiaj de seară simplu, este importante să nu omiți machiajul ochilor. Uneori, Aplicarea fardului de pleoape nu este neapărat necesară, mai ales Dacă accenezi BUZELE cu o culoare intensă, după cum VEI observa în imaginile DIN Galeria foto. Totuși, fie că Cine plac nuanțele tari, fie că preferi ceva mai puțin strident, cel mai important pas în evidențierea ochilor este Aplicarea mascarei. Un singur strat poate fi suficient pentru a alungi și curba Genèle și a le Pune în valoare.

Alege de aici mascara potrivită pentru tine. Noaptea în Care îmbrăcăm rochiá de mireasă Este, Cu siguranță, cel mai important și Special moment DIN Viața oricărei femei. În General, viitoarele brides petrec foarte mult timp căutându-și rochié perfectă în care o să strălucească la fericitul eveniment. Nu este un lucru de condamnat, nici PE departe. Totuși câte brides se informează puțin înainte de a se Duce la salon pentru a-și face machiajul de nuntă? http://www.tabu.ro/afla-cum-sa-iti-faci-un-machiaj-de-seara-cu-mov/în Luna mai a început sezonul nunților, iar Dacă anul acesta ai fost invitată la ONU astfel de eveniment Special, trebuie să te pregătești DIN timp, pentru a Pune la punct toate detaliile. Cu siguranță te-ai gândit deja la ce ținută VEI Purta, însă este foarte important și machiajul, Dar și felul în Care Cine VEI ARAJA părul. Urmărește și tu materialul Video de mai jos și VEI afla care este ordinea corectă de aplicare a produselor de machiaj, pentru a obține un dix Perfect uniforme. De asemenea, VEI învăța și cum să aplici fardul de pleoape pentru a evidenția trăsăturile Frumoase ALE ochilor.