Καθηγητής φιλόλογος

Άκης Σωτηρόπουλος

Πρωτη σελιδα-γενικεσ πληροφοριεσ

Βρίσκεστε στην προσωπική ιστοσελίδα του καθηγητή Άκη Σωτηρόπουλου. Στη σελίδα αυτή μπορείτε να βρείτε κείμενα εκπαιδευτικού προβληματισμού, ειδήσεις και συνδικαλιστικά νέα, χρήσιμες σημειώσεις για την έκθεση της β και γ Λυκείου, συνδέσεις που παραπέμπουν σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες καθώς και ειδήσεις που αφορούν σε δραστηριότητες του Γυμνασίου Αναβύσσου.

Ευκταίο είναι με όχημα το Διαδίκτυο να αναπτυχθεί διάλογος ανάμεσα στα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας για τα φλέγοντα προβλήματα του δημόσιου σχολείου. Με κεντρικούς άξονες το αδιαπραγμάτευτο του δημόσιου και δωρεάν χαρακτήρα του ελληνικού σχολείου,την υπέρβαση των εκπαιδευτικών ανισοτήτων,που είναι απόρροια των κοινωνικών αλλά και την ποιοτική αναβάθμιση του εκπαιδευτικού έργου με τη χρήση των νέων τεχνολογιών, θα δεχτώ με ευχαρίστηση απόψεις και προβληματισμούς από συναδέλφους αλλά και μαθητές.

Περιμένω τα ηλεκτρονικά σας μηνύματα στην παρακάτω διεύθυνση: serso@sch.gr

Explosion 2: ΒΑΣΕΙΣ
ΑΕΙ-ΤΕΙ