Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Σχ.Σ. Β. Καλοκύρη. Επιμορφωτικά Σεμινάρια με θέμα «Δράσεις ανάπτυξης γλωσσικού γραμματισμού για μαθητές και σύνδεσης γλωσσικών στόχων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης», στο πλαίσιο του «Δικτύου Συνεργασίας Π/θμιας και Δ/θμιας εκπαίδευσης».

Απολογισμός δράσεων ανάπτυξης γλωσσικού γραμματισμού κατά το σχολ. έτος 2016-17, στο πλαίσιο των στόχων του «Διασχολικού Δικτύου Γλωσσικού Γραμματισμού».
Εναλλακτική συμμετοχή: Τετάρτη 26-4-17 ή Πέμπτη 27-4-17, ώρα 11.50-14.10΄, αμφιθέατρο ΠΕΚ Ηρακλείου.