Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Μάθημα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης από το Γυμνάσιο Μύρινας

Μάθημα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης από το Γυμνάσιο Μύρινας

Μάθημα ανθρωπιάς  έδωσαν οι μικροί μαθητές του Γυμνασίου Μϋρινας, οι οποίοι με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Κολώνη Ελένη και Γεροντάρα Μαρία συγκέντρωσαν με μεγάλη χαρά παιχνίδια και κάθε λογής παιδικό υλικό , τα έκλεισαν σε τέσσερις μεγάλες κούτες για να παραδοθούν στη Θεσσαλονίκη σε μαθητές που τα έχουν πραγματικά ανάγκη. Στην πρωτοβουλία αυτή αξίζει ένα μεγάλη μπράβο και δείχνει ότι η αγάπη και η κοινωνική αλληλεγγύη είναι αξίες που δεν έχουν χαθεί στις μέρες μας όπου κυριαρχεί ο εγωκεντρισμός και η αδιαφορία για τα προβλήματα των άλλων. Μία απλή χειρονομία των παιδιών που πρέπει να γίνει παράδειγμα προς μίμηση για όλους μας.

Εορτολόγιο

Ρολόι