Αγαπητοί μας μαθητές Καλοσωρίσατε

Η σελίδα αυτή έγινε για τις ανάγκες της επαφής, επικοινωνίας, εμπέδωσης της διδαχθείσης ύλης και ανάδειξης τρόπων δημιουργικής απασχόλησης την περίοδο που οι σχολικές μονάδες θα είναι κλειστές λόγω Κορονοϊού

Μέσα από αυτή την ιστοσελίδα θα επικοινωνούμε όσο χρόνο χρειαστεί να βρισκόμαστε μακριά από το σχολικό περιβάλλον.

Εδώ θα βρείτε ασκήσεις εμπέδωσης, εργασίες δημιουργικής απασχόλησης, κουίζ και παιχνίδια που ανεβάζουν οι εκπαιδευτικοί της Δ τάξης του Σχολείου μας.

Μπαντούλη Ελένη

Παναγούλης Σωτήρης

Σκέψεις για τρόπους δημιουργικής απασχόλησης και όχι μόνο

Την περίοδο αυτή βρίσκουμε ευκαιρία και διαβάζουμε βιβλία, κάνουμε κατασκευές, παζλ, λύνουμε σταυρόλεξα, διαβάζουμε κόμικ, κάνουμε χειροτεχνίες, ζωγραφίζουμε, ακούμε μουσική, βλέπουμε ταινίες, παίζουμε στην αυλή, βγάζουμε το σκύλο μας βόλτα, κ.ά

Δεν ξεχνούμε βέβαια να τρώμε υγιεινά.

Γενικές Οδηγίες

Όλο το υλικό που θα ανεβαίνει στη σελίδα θα έχει ημερομηνία δημιουργίας ώστε κάθε μαθητής/τρια θα μπορεί να κατεβάζει το υλικό με τη σειρά που αυτό δημιουργήθηκε.

Όταν χρειάζεται να απαντήσετε σε κάποια εργασία μπορείτε να στέλνετε με e-mail την απάντησή σας.

Όποιος μαθητής/τρια έχει κάποια ιδέα για δημιουργική απασχόληση, που έχει ήδη πραγματοποιήσει ή έχει σκοπό να την πραγματοποιήσει αργότερα, μπορεί να μας στέλνει τις ιδέες του/της, ώστε να τις παρουσιάζουμε.

Ακόμη μπορείτε να στέλνετε ότι νομίζετε πως σας εκφράζει, όπως μια ζωγραφιά, κάποιες σκέψεις που κάνετε, ή κάτι που κατασκευάσατε.

Ένας εύκολος τρόπος να στέλνετε υλικό είναι το e-mail.