Εργαλεία Web 2.0 στην τάξη

σεμιναριο ΠΕ05 -07Αγαπητές συναδέλφισσες, αγαπητοί συνάδελφοι
Σας προσκαλούμε σε επιμορφωτικό σεμινάριο (Έγκριση Περ/κής Δ/νσης Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας με αριθμ. Πρωτ. 17503/11-11-2013) με το μοντέλο μεικτής μάθησης με θέμα:
«Εργαλεία Web 2.0 στην τάξη»
Το σεμινάριο  διοργανώνεται σε συνεργασία με τους Παπαδημητρίου Σουλτάνα Σχολική Σύμβουλος ΠΕ07, Βονιτσάνου Θεοδώρα Σχολική Σύμβουλος ΠΕ05, Μανουσαρίδη Ζαχαρία Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ19, Τζελέπη Σοφία Σχολική Σύμβουλος ΠΕ19, Φριλίγκο Στέλιο ΠΕ04, Δ/ντη του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης, Ζήκου Ιωάννη καθηγητή ΠΕ19 του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης, Αραμπατζή Γιώργο καθηγητή ΠΕ19 του Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Το σεμινάριο απευθύνεται στους/στις εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ05 &  ΠΕ07 της Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Θεσσαλονίκης.
Το επιμορφωτικό σεμινάριο είναι προαιρετικό και περιλαμβάνει:
α)  Τρεις δια ζώσης συναντήσεις διάρκειας 3  διδακτικών ωρών η καθεμία.
β)  12  ώρες μελέτης εξ αποστάσεως κατανεμημένες σε 4 εβδομάδες.

Οι τρεις δια ζώσης συναντήσεις θα διεξαχθούν στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης, Κλεάνθους 30, 54453 Θεσσαλονίκη στις 4,  6  και 9 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 17.00 - 21.00.
Οι εκπαιδευόμενοι θα χρησιμοποιούν το διαδίκτυο και την πλατφόρμα ηλεκτρονικής  μάθησης  Moodle του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου:
για την πρόσβαση σε  εκπαιδευτικό  υλικό και την υλοποίηση  ασκήσεων. Για περισσότερα διαβάστε Πρόσκληση σε Σεμινάριο ΠΕ05 - ΠΕ07.