ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ  Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΕΔΩΣΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΤΟΥ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙΟΥ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ

ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ  ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΓΚΑ

ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΑΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ

ΔΥΟ ΠΕΝΑΛΤΙ .  ΚΑΙ Η ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΟΔΟΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΜΕΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΙΤΗΤΗ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 7-12-11

ΜΕΓΑΣ -ΑΡΗΣ 0-1

ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ (ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ).

ΑΡΗΣ -ΑΜΜΟΧΩΡΙ 3-0

ΕΥΚΟΛΑ Ο ΑΡΗΣ (ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ) ΝΙΚΗΣΕ .

2010-2011

Γιατί, τελικά, «Όλα είναι θέμα παιδείας».

Αρης Λόφων - Εθνικός Κατερίνης 2-0
Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, ο Αρης Λόφων επικράτησε του Εθνικού Κατερίνης με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Τασσόπουλος Ε στο 60 και Κωνσταντινόπουλος Ε στο 85.
.ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Κυρκόπουλος Πέτρος, Αλεξιάδης, Κωνσταντινόπουλος Πασχ. (60' Λάσκης), Τασσόπουλος Γ., Τασσόπουλος Ε., Μητσκόπουλος (46' Κωνσταντινόπουλος Ε.), Κυρκόπουλος Πασχ., Τσίγλης, Κυρκόπουλος Χρ. (70' Τριανταφυλλόπουλος), Κωνσταντινόπουλος Παντ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κοντσόγλου (80' Σαρπότας), Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Μετενίδης, Ζαπουνίδης, Μωυσιάδης, Συρανίδης (62' Δεληγιαννίδης), Ζτγόπουλος, Κλιάνης (65' Μαγκλάρας), Μπεκιάρης, Γκουνταμάνης

17 Απριλίου 2011

ΑΡΗΣ-ΣΕΙΡΙΝΑ 3-0

ο Αρης Λόφων παίζει χωρίς άγχος και την Κυριακή νίκησε 3-0 τη Σειρήνα.

Η ομάδα  άνοιξε το στο 22’ με τον Γιώργο Τασσόπουλο, ενώ στο 60’ ο Βαγγέλης Τασσόπουλος έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο   Πασχάλης Κυρκόπουλος στο 70’. Η ομάδα των Γρεβενών δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει για να μπει στη διεκδίκηση του αγώνα.

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Τασσόπουλος Χρ., Κυρκόπουλος Π., Αλεξιάδης (63’ Μητσκόπουλος), Κωνσταντινόπουλος Πασχ., Τασσόπουλος Γ., Τασσόππουλος Ε., Κωνσταντινόπουλος Μ., Κούλης (31’ Κυρκόπουλος Πασχ.), Τσίγλης, Κυρκόπουλος Χρ., Κωνσταντινόπουλος Παντ. (73’ Γκιγκόπουλος)

ΣΕΙΡΗΝΑ: Τσακτσάρας, Τσάτσιος, Γεωργίου, Βαζάκας, Φαλτάκας, Κουκουτσέλας, Γκέσιος, Μπόζιαρης, Αναγνώστου, Καραγιάννης, Φαρμάκης, Τζερεμές, Λάμαρης

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΡΗ

14 Απριλίου 2011

Βατανιακός – Άρης Λόφων 2-0

Με δύο γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου ο Βατανιακός επικράτησε του Άρη Λόφων με σκορ 2-0 διατηρώντας έτσι την διαφορά ασφαλείας των 4 βαθμών από την δεύτερη Νάουσα. Οι παίκτες του Τάσου Ιωαννίδη δεν βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα αν και θα μπορούσαν να καθαρίσουν νωρίτερα τον αγώνα.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Βατανιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες για γκολ. Σε μία από αυτές Κυπαρίσσης και Ανδρονικίδης δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Κάτι που κατάφερε τελικά στο τέλος του ημιχρόνου ο Κραγιόπουλος με την βοήθεια και ενός αμυντικού κάνοντας το 1-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν με ανεβασμένη ψυχολογία και πίεσαν για ένα δεύτερο γκολ, χάνοντας 3-4 καλές ευκαιρίες να «κλειδώσουν» τη νίκη. Το γκολ τελικά ήρθε στο 89ο λεπτό με αυτογκόλ του Τασόπουλου.

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/4/11

ΑΡΗΣ -ΑΓΚΑΘΙΑ 2-2

ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΣΩΝΕΤΑΙ Η ΑΓΚΑΘΙΑ !!! ΠΟΥ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ (ΠΕΝΑΛΤΙ -ΦΑΟΥΛ)

ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΑΖΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/3/11

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι Πεντάβρυσος και Αρης Λόφων έμειναν στο 0-0.

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τσίτζηρας, Μήνος, Μασμανίδης (60’ Τζιβάρας), Σαλονικίδης, Τοπαλίδης (57’ Αντωνιάδης), Κωνσταντινίδης, Μπορόζης, Καραμανίδης (75’ Τζέλιος), Γρηγοριάδης Θ., Σαχσανίδης, Γρηγοριάδης Ι.

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στογιαννόπουλος, Κυρκόπουλος, Σοβισλής, Κωνσταντινόπουλος Πασχ., Τασσόπουλος Γ., Τασσόπουλος Ε., Αλεξιάδης, Κούλης, Κωνσταντινόπουλος Παντ. (80’ Κωνταντινόπουλος Λ.), Τριανταφυλλόπουλος (46’ Τσίγλης)

Από έναν βαθμό πήραν Αρης Λόφων και Μακεδονικός Φούφα, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλες 0-0

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στουγιαννόπουλος, Κυρκόπουλος Χ., Σοβισλής, Τασόπουλος Γ., Τασόπουλος Ε., Κωνσταντινόπουλος Μ., Κυρκόπουλος Π., Τσίγλης, Τριανταφυλλόπουλος (60’ Μητσκόπουλος), Κωνσταντινόπουλος Π. (70’ Κούλης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: Τσακαρίδης, Ιτσκος, Ποιμενίδης, Μωυσιάδης, Κοτζαφίλιος, Μούκας, Φωτίου (80’ Στεφανίδης), Κεραμίδας (46’ Δημητριάδης), Σιμητός (70’ Χάιτας), Καραγεωργίου, Τσαγκαλίδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/3/2011
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

26 η αγωνιστική
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Πυρσός από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, δεν άργησε να ξυπνήσει και να σημειώσει την μεγαλύτερη σε σκορ επιτυχία του στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Άρης Λόφων,  δικαιολόγησε την παρουσία του στο γήπεδο μόνο στο πρώτο εικοσάλεπτο όπου πέτυχε και το μοναδικό γκολ (με τον Παντελή Κωνσταντινόπουλο 16'),

Αρης Λόφων – Μακεδονικός Σιάτιστας 6-0

Σαρωτικός ήταν ο Αρης Λόφων, ο οποίος στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής, διέλυσε με 6-0 τον Μακεδονικό Σιάτιστας. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Κώστας Τσίγλης, ο οποίος και πέτυχε χατ τρικ τερμάτων. Η αναμέτρηση δεν είχε καμία βαθμολογική σημασία, καθώς και οι δύο ομάδες δεν έχουν ελπίδες παραμονής. Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με πολλούς νεαρούς παίκτες, ενώ ταξίδεψαν στους Λόφους μόνο με έντεκα παίκτες. Σε συνδυασμό με τη χαμηλή θερμοκρασία, το χιονόνερο, αλλά και τη δίψα του Αρη να πανηγυρίσει επιτέλους μια νίκη, το 6-0 ήρθε φυσιολογικά. Το σκορ άνοιξε ο Τσίγλης στο 5’, ενώ ο Χ.Κυρκόπουλος στο 18’ έκανε το 2-0. Στο 27’ ο Τσίγλης και πάλι βρήκε δίχτυα, γράφοντας το 3-0, το οποίο ήταν κι το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 65’ ο Ε.Μητσκόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Μιχάλης Κωνσταντινόπουλος (85’) και Τσίγλης (87’) διαμόρφωσαν το τελικό 6-0.

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Κωνσταντινόπουλος Ε., Κυρκόπουλος, Σοβίσλης, Κωνσταντινόπουλος Πασχ., Κυρκόπουλος Π., Κωνσταντινόπουλος Μ., Κήμες (56’ Μητσκόπουλος), Τσίγλης, Κωνσταντινόπουλος Παντ. (46’ Κωνστναντινόπουλος Λ.), Τριανταφυλλόπουλος

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Στεργίου, Γκαραγκούνης, Γκράβας, Λάτσιος, Τσιαούσης Γ., Κατσίρης, Κοντσόγλου, Μπέρος, Ντίνας, Τσιαούσης Ν.

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/11/11

Αρης Λόφων-Καστοριά 0-4

ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 0-0. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΟΦΣΑΙΝΤ. ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΠΑΙΧΤΕΣ  Ε!!! ΤΟΤΕ ΧΑΝΕΙΣ . ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ.
Αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους ο Γ Τασόπουλος στο 27.
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στογιαννόπουλος, Π Κυρκόπουλος, Γ Τασόπουλος, Π. Κωνσταντινόπουλος, Β Τασόπουλος, Μ Κωνσταντινόπουλος, Χ Κυρκόπουλος, Παντελής Κωνσταντινόπουλος (46' Π Κυρκόπουλος), Τσίγλης (76' Μητσκόπουλος), Τριανταφυλλόπουλος (62' Λ Κωνσταντινόπουλος).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Γκούλιας (86' Μπαϊρακτάρης), Ντάντσης, Αναγωνστόπουλος, Λίτκας (62' Μπαμπάνης), Σαββαδης, Τσαμτσάκης, Πετρόπουλος (82' Στασινόπουλος), Αλεξανδρίδης, Τσούκλης, Ματζάνας.

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/2/11

ΑΡΗΣ -ΚΑΣΤΟΡ 1-5

ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ Ο ΑΡΗΣ ΕΧΑΣΕ

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στογιαννόπουλος, Π Κυρκόπουλος, Κούλης (56' Μητσκόπουλος), Π Κωνσταντινόπουλος (66' Κωνσταντινόπουλος Λ.), Ε Τασσόπουλος, Μ Κωνσταντινόπουλος, Λιασόπουλος, Γ  Τασσόπουλος,
 Κυρκόπουλος, Χ  Π  Κωνσταντινόπουλος.
ΚΑΣΤΩΡ: Χατζάρας, Μπούρκας (53' Παπαθανασίου), Μουρατίδης, Νασιόπουλος, Σιοπόβου, Θεοδωρίδης (53' Δινάδης), Μήλιος, Στεργίου, Μαλεγκάνος, Καλύβας (71' Αντωνιάδης), Τσατσάκης.

Το γκολ του Παπαδόπουλου στο 75 ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στον Ολυμπο Λεπτοκαρυάς επί του Αρη Λόφων.
Στο 33' απεκρουσε  το πέναλτι ο ΤΑΡΤΟΡΑΣ
ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ: Χατζημηνάς, Σιαμήτρας, Μπαλαμπάνης (74 Μηχαλίτσιος), Κεστελίδης, Μερκούρι (74 Πάσχος), Κατσαρός, Τιούτιος, Γούλας (76 Αρβανίτης), Σαμανίδης, Παπαδόπουλος, Μηστρίδης.
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Στογιανόπουλος, Π. Κυρκόπουλος, Σοβισλής, Τ. Κωνσταντινόπουλος, Ε. Τασόπουλος (65 Μητσικόπουλος), Μ. Κωνσταντινόπουλος, Κούλης, Γ. Τασόπουλος (63 Λ. Κωνσταντινόπουλος), Χ. Κυρκόπουλος, Π. Κωνσταντινόπουλος (56 Σαχινίδης).

ΚΥΡΙΑΚΗ  06-2-11

ΑΡΗΣ -ΣΙΑΤΙΣΤΑ

ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΠΑΓΕΤΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ  30-1-11

ΝΑΟΥΣΑ -ΑΡΗΣ 3-0

ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΦΑΣΕΙΣ Η ΝΑΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 57΄ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23-1-11

ΑΡΗΣ -ΚΑΣΤΩΡ...............

ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ....................................

ΤΕΤΑΡΤΗ 19-1-11

ΑΡΗΣ- ΣΒΟΡΩΝΟΣ 0-1

ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΑ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ  ΣΒΟΡΩΝΟ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/1/11

ΒΑΤΕΡΟ -ΑΡΗΣ 2-1

ΟΤΑΝ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΔΥΟ ΠΑΙΧΤΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/1/10

Την πρώτη του φετινή νίκη σημείωσε ο Εθνικός Κατερίνης στο δημοτικό γήπεδο Γιάννης Καλιανίδης, καθώς επικράτησε χθες για την 15η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Δ' Εθνικής του Άρη Λόφων με 3 - 0.

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/1/2011

ΑΡΗΣ -ΣΒΟΡΩΝΟΣ  0-1 ...........................................

ΑΛΛΑ ΑΦΗΣΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ 19/1/2011 ΑΦΟΥ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΕΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΟΜΙΧΛΗΣ ΣΤΟ 59΄

Αρης Λόφων-ΑΣ Πεντάβρυσου 3-2

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΔΩΣΕ Η ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΑΡΗΣ -ΠΥΡΣΟΣ 0-4

Η ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΑΡΗ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΓΙΑ ΕΥΚΟΛΑ ΓΚΟΛ.ΑΤΥΧΟΣ Ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΔΟΚΑΡΙ .

Κυριακή 31/10/10

Αλεξάνδρεια-Αρης Λόφων

ΜΕ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ,

Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΑΡΗ.

Κυριακή 24/10/10

ΑΡΗΣ - ΓΑΛΑΤΙΝΗ 3-1

ΑΝΕΤΑ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΑΡΗΣ . ΑΝ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ . ΧΑΤ ΤΡΙΚ Ο ΜΠΑΓΑΣ.

Κυριακή 18/10/10

ΑΡΗΣ -ΛΕΥΚΑΔΙΑ 0-3

ΜΠΟΡΟΥΣΕ  Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΛΑΘΗ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ

Τετάρτη 13/10/10

Νίκη επί του Άρη Λόφων με τελικό σκόρ 3-0. Η ομάδα της Καστόριας επικρατώντας στα τελευταία λεπτά με 3-0 επί του σκληροτράχηλου και μαχητικότατου Άρη Λόφων.