Let's play!

Το τραπεζάκι λίγο φθαρμένο, συναρμολογούμενο αλλά μάχιμο όπως και οι αθλητές μας.

Στήνεται στη μέση του κεντρικού χώρου του σχολείου και εξαφανίζεται στο τέλος των αγώνων.

Κανείς δεν ξέρει που βρίσκεται τις υπόλοιπες ώρες!

Ο πίνακας με τα σκορ φιλοξενείται από τη βιβλιοθήκη μας και ανακοινώσεις για τους επικείμενους αγώνες καλύπτουν προσωρινά τη θέα στα βιβλία. Σε διάφορα σημεία του σχολείου μπορεί κανείς να ανακαλύψει μπαλάκια! Άσπρα, καθαρά, βρώμικα, ζωγραφισμένα...

Συνεχίζεται λοιπόν και φέτος η παράδοση της επιτραπέζιας αντισφαίρισης! Τα τελευταία χρόνια με τη βοήθεια ντόπιων και 'επισκεπτών' διοργανώνονται στο χώρο του σχολείου τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης. Από τα τέλη του Γενάρη έχει ήδη ξεκινήσει το 2ο για την τρέχουσα σχολική χρονιά! Η συμμετοχή μικρών και μεγάλων είναι ενθουσιώδης και προσφέρει ενδιαφέρον θέαμα σε όποιον έχει διάθεση να παρακολουθήσει τους αγώνες.

Αν θέλετε να συμμετάσχετε στο επόμενο τουρνουά που θα λάβει χώρα την άνοιξη, δεν έχετε παρά να απευθυνθείτε στον διευθυντή μας ή στην αστυνομία... Όχι, δε χρειάζεται κάποια περιέργη αίτηση... Απλά ο αστυνομικός του νησιού πρωτοστατεί στην οργάνωση του και έχει στην κατοχή του το Κύπελλο του προηγούμενου τουρνουά!

ping pong

Εορτολόγιο