four-hands 21285834

Καλώς ήρθατε στο δικτυακό τόπο του Σχολικού Συμβούλου της 1ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Καρδίτσας, Θωμά Β. Κοτοπούλη.

Η δημιουργία της συγκεκριμένης Ιστοσελίδας έγινε με σκοπό την πληροφόρηση/ενημέρωση για τα εκπαιδευτικά-παιδαγωγικά δρώμενα γενικότερα και της 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας του νομού μας ειδικότερα, καθώς επίσης για την παροχή βοηθητικού/υποστηρικτικού εκπαιδευτικού υλικού και την προώθηση της μεταξύ μας επικοινωνίας/συνεργασίας.

Η ιδέα της κατασκευής αυτού του δικτυακού τόπου ξεπήδησε από την ανάγκη μιας άμεσης, συνεχούς και ολόπλευρης επικοινωνίας και e-επαφής, με στόχο την αντιμετώπιση προβλημάτων της εκπαιδευτικής διαδικασίας και τη συμβολή μας στην ενδυνάμωση και ενίσχυση του έργου των εκπαιδευτικών.

Ευελπιστούμε ότι στις σελίδες του παρόντος δικτυακού τόπου θα συμπεριληφθεί υλικό, εργασίες, άρθρα, μελέτες, έρευνες, καινοτόμες δράσεις και ότι άλλο εκπαιδευτικά/ παιδαγωγικά χρήσιμο μας παρέχετε κι εσείς, για τη βελτίωση της παρεχόμενης εκπαίδευσης στα σχολεία μας.

Οι παρατηρήσεις, τα σχόλια και οι απόψεις σας, θα είναι πάντα ευπρόσδεκτες.

Ευχαριστούμε, τέλος, το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για τη φιλοξενία και τη δυνατότητα δημιουργίας της Ιστοσελίδας αυτής.

Θωμάς Β. Κοτοπούλης

Δάσκαλος & Μαθηματικός