Αρχείο για Ιανουαρίου 13th, 2010

Δείτε τη διόρθωση στη διεύθυνση ενός δικτυακού τόπου στο βιβλίο «Εφαρμογές Πληροφορικής» του Λυκείου.

Συνάδελφοι

Σας στέλνω για ενημέρωσή σας τη σελίδα του Γυμνασίου Κρεμαστής Ρόδου gym-kremast.dod.sch.gr που κατασκευάστηκε και ενημερώνεται από τη συνάδελφό μας εκεί, Χριστίνα Νάτσικα, και παρακαλώ όσους από σας ασχολούνται με την κατασκευή ιστοτόπων, ιστολογίων κλπ των σχολείων σας, να μου στείλουν τις αντίστοιχες διευθύνσεις.

Για όλες θα δημιουργήσω συνδέσμους και στο δικό μου blog, που πρόσφατα διαπιστεύτηκε και από το ΥΠΕΠΘ.

Απο το Δήμο Καβάλας θα βραβευθεί ο Ροδίτης σπουδαστής, που κατάφερε να αποσπάσει σειρά διακρίσεων στη χώρα μας ως  δημιουργός ενός ρομπότ που έχει σχεδιαστεί και λειτουργεί για να σώζει ζωές.

Συνέχεια… »