Θεατρική Ομάδα

Στο σχολείο μας εδώ και αρκετά χρόνια υπάρχει μια δραστήρια θεατρική ομάδα. Η δράση της είναι ετήσια και βασίζεται στη διάθεση των παιδιών και των καθηγητών που με θυσίες το προσωικού τους χρόνου έχουν περιπλανηθεί τα τελευταία 14 περίπου χρόνια σε διαφορετικα θεατρικά μονοπάτια. " Οκτώ γυναίκες κατγορούνται", "Άκου ανθρωπάκο", "Οι Ηλίθιοι" , ¨Κομμάτια και Θρύψαλλα" είναι μόνο λίγα από τα έργα που έχουν ανεβεί στην σκηνή του αμφιθεάτρου του σχολείου μας ενώ κάποιες από αυ΄τες βραβεύτηκαν στα πλαίσια καλλιτεχνικών αγώνων. Φέτος, η θεατρική ομάδα θα δουλέψει μέσω του προγράμματος ερευνητικών εργασιών (project) και πρόκειται να ασχοληθεί με αρχαία τραγωδία και αφιέρωμα στον Οδυσσέα Ελύτη. Περιμένουμε με ανυπομονησία για τα αποτελέσματα της δημιουργικότας των παιδιών και αυτή τη χρονιά!!!

Εορτολόγιο

Ρολόι