Φωτογραφίες (4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας)

To 21ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας, ένα σχολείο δημόσιου χαρακτήρα, ανοιχτό στην κοινωνία θα πάρει μέρος στο 4ο μαθητικό φεστιβάλ Μαθητικό Φεστιβάλψηφιακής δημιουργίας που θα φιλοξενηθεί στο 1ο ΓΕΛ Πάτρας από 03-04-2014 ως 05-04-2014.

Ο τίτλος του έργου με το οποίο θα συμμετάσχουμε είναι:
παιχνιδια"Οι Μαθητές Του Σχολείου Μας, Δεν Παίζουν Μόνο, Αλλά Κατασκευάζουν Και Ψηφιακά Παιχνίδια..."
Κατασκευάσαμε τα παιχνίδια αυτά και θα τ' αναρτήσουμε στον ιστότοπο του εργαστηρίου μας, γνωρίζοντας ότι κατακτάμε την γνώση πιο ευχάριστα, με παιγνιώδη τρόπο.

Τα παιχνίδια αυτά που μεταξύ των άλλων είναι:
- σταυρόλεξα
- αντιστοιχίσεις
- συμπλήρωση κενών
- σωστό λάθος
- πολλαπλών επιλογών

H προσπάθεια των μαθητών του 21ου Δημοτικού Σχολείου
Πάτρας που θα προβληθεί στο 4ο Φεστιβάλ Ψηφιακής
Δημιουργίας σχολ. έτους: 2013-2014

Ένα από τα χαρακτηριστικά των παιχνιδιών αυτών είναι οτι μπορούμε να παίξουμε από το διαδίκτυο χρησιμοποιώντας ένα απλό φυλλομετρητή.

Το διαφημιστικό των 42 δευτερολέπτων  final3.mp3 που δημιουργήσαμε για την προώθηση της συμμετοχής μας στο festival θα μεταδίδεται στο καθημερινό πρόγραμμα του European School Radio.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί είναι:

• ο κος Τσορμπατζόγλου Γιώργος και η
  • κα Λούκου Γαρουφαλιά.

Η ηλεκτρονική διεύθυνση του 4ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στην Αχαΐα είναι:  http://digifestach.blogspot.gr/

Attachments:
Download this file (2014-afisa-ver1.jpg)2014-afisa-ver1.jpg[Αφίσα του festival]946 kB
Download this file (2014-programma.pdf)2014-programma.pdf[Πρόγραμμα Festival Ψηφιακής Δημιουργίας]2830 kB