Ο ΠΙΣΤΟΣ ΦΙΛΟΣ

PDF Embedder requires a url attribute

“Ο πιστός φίλος” είναι ένα διήγημα του Όσκαρ Ουάιλντ με θέμα τη φιλία και τη γεναιοδωρία και τη σημασία τους για τη ζωή του ανθρώπου. Οι βασικοί ήρωες είναι ο μικρούλης Χανς και ο μυλωνάς.

Τα δικαιώματα των παιδιών

Τα δικαιώματα των παιδιών πρέπει να προστατεύονται από τον νόμο σε όλες τις χώρες. Τα παιδιά έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα της ζωής, της μόρφωσης, της ελευθερίας της έκφρασης της γνώμης τους, της ισότητας, του σεβασμού της ιδιωτικότητάς τους, του παιχνιδιού και της ξεκούρασης, ανεξάρτητα από το χρώμα, την εθνικότητα και τη θρησκεία τους.

Δημιουργία Αναρτήσεων στο Π.Σ.Δ.

Ένα άρθρο για να δούμε πώς δημιουργούμε αναρτήσεις στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου! Όμορφες αναρτήσεις με σωστό περιεχόμενο!

Καλή αρχή…

Τα στοιχεία ενός άρθρου:

• περιεχόμενο
  • δομή
  • αισθητική

Στοιχεία που κάνουν το περιεχόμενο ενός άρθρου ενδιαφέρον

Η αναφορά σε επίκαιρα θέματα ή σε ζητήματα που είναι καινοτόμα και πρωτοποριακά ή σε πράγματα με τα οποία ασχολούνται οι αναγνώστες στους οποίους απευθύνεται καθιστούν το άρθρο ενδιαφέρον.

This is the end ή όχι;